Доступність посилання

ТОП новини

Києву не варто вестися на план Кремля, який просуває Медведчук (огляд преси)


Медведчук пропонував Порошенку створити адміністрації на окупованих територіях Донеччини та Луганщини – видання

«Газета по-українськи» пише про можливі переговори у Москві Ріната Ахметова і Юрія Бойка з кремлівськими очільниками. Напередодні з’явилася інформація, що Віктор Медведчук пропонував Петрові Порошенку створити адміністрації на окупованих територіях Донеччини та Луганщини. А їхніми керівниками призначити олігарха Ріната Ахметова й голову фракції «Опозиційний блок» Юрія Бойка. Хоча два роки тому, до початку воєнних дій, перший відмовився очолити Донецьку ОДА. А зараз, коли стільки людей загинули, Донбас зруйнований, Ахметов чомусь може бути готовий це зробити, обурюється експерт. Він також переконує, що в жодному разі не варто вестися на план Кремля, який просуває Медведчук.

Нині Революцією гідності скористалися ті, хто змарнував шанс змінити країну під час Помаранчевої революції, переконує експерт газети «День». Саме тому країна ходить по колу замість того, щоб зробити квантовий стрибок вперед. А це неможливо при нинішній олігархії. Видання пише, що на Майдані так і не було створено партії активістів, людей з досвідом, які могли б об’єднатися в нову політичну силу. Вона мала б діяти за абсолютно новими принципами, зазначає видання.

В цьому ж числі «День» констатує, що Верховна Рада, взявши за основу законопроект про спецконфіскацію арештованих активів, зробила перший крок до повернення в держбюджет України грошей Януковича. Утім, як переконують газетярі, конфіскація за цим законом арештованих активів екс-президента дозволить Віктору Шокіну показати швидкий результат, який не має нічого спільного з якісним неупередженим розслідуванням економічних злочинів Януковича. Для Шокіна це привід закрити всі кримінальні провадження, враховуючи й ті кілька, які мають перспективу (справа Курченка). Газета переконує, що гроші Януковича можна повернути і в інший спосіб. Який саме – «День» розповідає в статті «Під гаслами повернути «гроші Януковича».

Натомість експерт газети «Сегодня» вважає, що цей закон розв'яже руки правоохоронним органам щодо оперативної роботи. Він стверджує, що сьогоднішня процедура у випадках, коли порушуються справи проти чиновників, дуже неповоротка. Поки слідчий винесе постанову про арешт майна у справі про корупцію або майновий злочин, це майно тихенько переоформлюється на інших людей. Якщо закон запрацює, майно можна буде провернути за один день. Тому з точки зору забезпечення гарантій повернення вкраденого закон має свій позитив, зазначає газета.

А ось експерт газети «Україна молода» пов’язує в єдине ціле відставку генпрокурора Віктора Шокіна та ексцеси у парламенті довкола спецконфіскації. Закон експерт вважає димовою завісою, необхідною для того, щоб відволікати увагу від Генпрокуратури. Заголовок статті – «Буде через що полаятися».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG