Доступність посилання

ТОП новини

Залишається ризик подальшої агресії Росії проти України (світова преса)


«Україна намагається зосереджувати свою оборонну політику і політику безпеки на протистоянні постійній загрозі з боку Росії» – Neue Zurcher Zeitung

Найбільше періодичне видання Великої Британії The Daily Telegraph пише про 15-річну угоду про надання оборонної допомоги, яку здійснюватиме в Україні Сполучене Королівство. Про реформування українського війська і оборонної доктрини України пише і швейцарський часопис Neue Zurcher Zeitung. А американська газета The New York Times надрукувала статтю про заступницю голови Верховної Ради Оксану Сироїд, яку американське видання визначає, як потенційного нового лідера українського політикуму.

Найбільш тиражоване британське видання The Daily Telegraph опублікувало статтю «Британія підписує нову оборонну угоду, щоб допомогти Україні у конфронтації з Росією».

«Британський міністр оборони Майкл Фаллон каже, що 15-річна оборонна угода дозволить Британії допомогти Україні захистити себе саму», – мовить у підзаголовку статті.

Кореспондент часопису з питань оборони та військової справи Бен Фармер повідомляє, що Велика Британія підписує нову обронну угоду з Україною, щоб допомогти Києву з подальшим вишколом військових та розвідувальних служб на тлі конфронтації з Росією. Часопис далі наводить слова міністра оборони Сполученого Королівства Майкла Фаллона, який каже, що ця угода з Україною має стати певним сигналом того, що Британія і надалі твердо підтримуватиме Київ. Відповідно до цієї 15-річної угоди, британські військові братимуть участь у більшій кількості військових навчань і здійснюватимуть дедалі більше тренувальних програм для українських вояків, які ведуть бойові дії проти підтримуваних Росією сепаратистів на сході України.

Британське видання зазначає, що Велика Британія та Україна також співпрацюватимуть у обміні даних військової розвідки та досвіді ведення бойових дій. Міністр Фаллон також додає, що Сполучене Королівство завжди буде поруч з Україною, коли Київ захищатиме свою територіальну цілісність.

The Daily Telegraph додає, що повалення режиму Януковича 2014 року призвело до анексії Росією українського Криму та до збройного протистояння з проросійськими сепаратистами, які окупували частину Донбасу, включно з містами Донецьк та Луганськ. Британське видання додає, що Москва і досі відкидає звинувачення, які лунають з боку НАТО, що Росія надсилає в зону конфлікту велику кількість вояків та сучасного озброєння, щоб підтримувати проросійських сепаратистів на сході України. Разом з тим газета зазначає, що угода про припинення вогню, яку було підписано близько року тому, не спромоглась стати на заваді подальшим збройним сутичкам на Донбасі, внаслідок яких загинуло із серпня 2014 року більш ніж 9 тисяч цивільних і військових. Насамкінець британське видання повідомляє, що невеликі команди британських військових фахівців вже проводили чимало навчань для українських військовиків, поміж яких був вишкіл з порятунку поранених на полі бою та засаднича тактика бойових дій піхоти. Однак український уряд неодноразово закликав надавати українським Збройним силам більше допомоги.

«Важлива оборонна готовність Британії для безпечного майбутнього України»

Найповажніший швейцарський часопис Neue Zurcher Zeitung надрукував матеріал «Україна залежить від свого війська у протистоянні з Москвою». У статті йдеться, що Україна намагається зосереджувати свою оборонну політику і політику безпеки на протистоянні постійній загрозі з боку Росії. Збройні сили України, як зазначає швейцарський часопис, мають бути реформовані за стандартами НАТО. Разом з тим президент Петро Порошенко поставив свій підпис під концепцією подальшого розвитку і посилення національної безпеки.

Швейцарське видання пише, що Київ перебуває у стані постійного побоювання агресивних намірів Росії. З посиланням на українське керівництво газета додає, що у перспективі і надалі залишається ризик здійснення подальших агресивних кроків з боку Росії, з метою знищення України і окупації її території.

Neue Zurcher Zeitung зазначає, що сепаратизм і тероризм прирівнюються до саботажної діяльності Росії та інших країн, які мають на меті знов розпалити старі конфлікти і ненависть між етнічними групами, регіонами та громадськими угрупуваннями в Україні. Мова йде, у першу чергу, про тимчасово окуповані території на сході України, а також про анексований Москвою у 2014 році український півострів Крим. Швейцарський часопис додає, що особливою загрозою для України є можливість розміщення Росією тактичного наступального озброєння саме у Криму.

Американське видання The New York Times опублікувало статтю свого кореспондента Ендрю Крамера про заступницю голови Верховної Ради України Оксану Сироїд. Часопис пише, що з її жагучою амбітністю, палкою вдачею і стилем, Сироїд, яка представляє партію «Самопоміч», перебуває на самісінькій верхівці української політики. При цьому, додає автор, Оксана Сироїд, можливо, навіть перестрибнула найвпливовішу жінку-політика в Україні – Юлію Тимошенко. За цих обставин, як зазначає американська газета, виникає запитання: чи Сироїд, яка є певним новачком в українській політиці, може приборкати всі ті застарілі правила і структуру українського політикуму, ставши одним з нових лідерів країни? У цьому випадку зрозуміло лише одне – Сироїд не боїться мати власну позицію.

Минулого місяця Оксана Сироїд вивела її партію зі складу урядової коаліції, що може призвести до нових парламентських виборів, які, на думку Брюсселя та Вашингтона, можуть розгойдати і без того доволі вразливу політичну ситуацію в Україні. Оксана Сироїд, яка здобула освіту в Канаді, як пише американський часопис, бере приклад з Юлії Тимошенко, яку вона вважає однією з найяскравіших постатей в українській політиці. Сироїд була одним з найзатятіших опонентів Мінських угод, закликаючи своїх парламентських колег не піддаватися на тиск Заходу щодо змін до Конституції про надання «автономії» підконтрольним сепаратистам територіям на Донбасі. Як каже Сироїд, ухвалення відповідних поправок до Конституції України дозволить Кремлеві мати вплив на те, що відбуватиметься в Україні, маючи свій власний плацдарм на сході.

The New York Times пише, що Оксана Сироїд закликає облишити Мінські угоди і оголосити території, підконтрольні бойовикам, окупованими територіями, доки останній російський вояк не залишить територію України, а вся відповідальність за окуповані території має лежати на Росії. Насамкінець Сироїд каже, що чоловіків завжди розглядають як відповідних фахівців, а жінка має довести, що вона є супер-фахівцем лише для того, щоб її сприймали як звичайного фахівця. Але Сироїд додає, що знала про це ще перед тим, як стала народним депутатом.​

«Все просто. Оксана Сироїд: «Годі нам вже думати, як протидіяти Путіну або як сподобатися нашим партнерам»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG