Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 14:07

Вибухи у Брюсселі: відповідальність узяли ісламісти

В інтернеті з’явилася заява про відповідальність за напади від імені угруповання «Ісламська держава». Прапор ісламістів знайшли і в перебігу обшуків у Бельгії


Імпровізований меморіал пам’яті загиблих унаслідок вибухів у Брюсселі, 22 березня 2016 року

Коротко про головне

Унаслідок вибухів у Брюсселі, на летовищі й одній зі станцій метро, загинули й поранені десятки людей. За останніми повідомленнями, загиблих наразі принаймні 30: 10 в аеропорті «Завентем» і 20 на станції метро «Мальбек», що неподалік установ Євросоюзу. Деякі джерела говорять про 11 чи 14 загиблих в аеропорті і, таким чином, 31 чи 34 загиблих загалом. Наразі немає даних, щоб серед жертв були громадяни України. Поранені близько 230 людей, дехто перебуває у критичному стані. Внаслідок вибухів аеропорт закрили. Рівень терористичної небезпеки у країні підняли до найвищого рівня. У Європі ці вибухи називають нападами на демократію й на європейські цінності. В інтернеті з’явилася заява про відповідальність за напади від імені угруповання «Ісламська держава». Прапор ісламістів знайшли і в перебігу обшуків у Бельгії.

Імпровізований меморіал у Брюсселі пам’яті загиблих унаслідок вибухів
Імпровізований меморіал у Брюсселі пам’яті загиблих унаслідок вибухів

Прокуратура в Бельгії повідомила, що здійснила низку обшуків у зв’язку з терактами у Брюсселі. За повідомленнями, в домі одного з підозрюваних у причетності до вибухів у місті Схарбек у столичному регіоні Брюссель, поруч із власне Брюсселем, знайшли вибуховий пристрій, наповнений гвіздками, неуточнені хімічні речовини і прапор угруповання «Ісламська держава».

Саме від імені цього угруповання була оприлюднена заява про відповідальність за напади. У заяві мовилося, що бойовики угруповання відкрили вогонь в аеропорті «Завентем», де «кілька з них» підірвали на собі «пояси смертника», ще один смертник підірвав себе у вагоні метро на станції «Мальбек» у центральній частині міста. Як мовиться в заяві, це помста ісламістів Бельгії за участь країни в міжнародній коаліції проти угруповання «Ісламська держава».

Правоохоронці раніше говорили про те, що принаймні один із вибухів на летовищі влаштував смертник; причину вибуху в метро офіційно ще не називали.

Але з трьох підозрюваних, що потрапили на оприлюднений кадр із камери спостереження на летовищі, розшукують, як повідомили трохи пізніше, тільки одного: вважають, що двоє інших загинули як смертники.

Крім того, в аеропорті після вибухів знайшли ще один заряджений пояс смертника, що чи не спрацював, чи був покинутий; його нейтралізували контрольованим вибухом. Також сапери ліквідували вибухами два підозрілі предмети в центрі міста, але в них, як з’ясувалося, вибухівки не було.

Число жертв нині називають так: не менш як 30 загиблих (10 на летовищі і 20 у метро) і близько 230 поранених. Деякі джерела говорять про 11 чи 14 загиблих в аеропорті і, таким чином, 31 чи 34 загиблих загалом. Наразі немає даних, щоб серед жертв були громадяни України.

Через вибухи брюссельський аеропорт наразі лишається закритим. Також припиняли залізничне сполучення й роботу міського транспорту у Брюсселі, людям радили залишатися в безпечних місцях і не виходити на вулиці, та потім цю рекомендацію скасували. Рівень терористичної небезпеки в Бельгії підняли до найвищого.

У світі висловили обурення цими нападами. У Європі їх також розцінили як «боягузливі» напади на всю Європу, на демократію і на європейські цінності.

Олександр Турчинов, коротко і ясно: «Сьогодні сплески терористичних атак – це наслідок тієї гібридної війни, яку розв’язала Росія. У кривавого терору, розв’язаного на сході нашої країни, та терактів у Туреччині, Парижі і Брюселі – одні й ті ж самі режисери. Свідомо знищуючи цивільну інфраструктуру в сирійських містах, Росія активно стимулювало потужні міграційні потоки, в межах яких легко маскувати фундаменталістів та терористів. Лише розуміючи загрози і об’єднавшись, ми здатні перемогти міжнародний тероризм та зупинити тих, хто його продукує».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG