Доступність посилання

ТОП новини

Українці повинні самі контролювати владу – екс-працівник Держдепартаменту США


Павлина Добрянська

Колишній дипломат з питань національної безпеки Павлина Добрянська закликала Україну розвивати громадянське суспільство

В Американському домі виступила експерт з питань зовнішньої політики і колишній дипломат з питань національної безпеки Павлина Добрянська. Вона кілька разів за останні 30 років працювала в федеральних органах влади, а зараз займається науковою роботою в одному з проектів Гарвардського університету. В Американському домі вона прочитала лекцію на тему «Як побудувати сильну Україну».

Павлина Добрянська займається проектом «Майбутнє дипломатії» в рамках Белферського центру науки і міжнародних відносин імені Джона Кеннеді Гарвардського університету. Із 2001 до 2009 року вона була заступником держсекретаря США з глобальних питань. До цього, з 1990 до 1993 року, вона була заступником директора з питань політики та програм інформаційного агентства США, а з 1987 до 1990 року – заступником помічника держсекретаря США з питань прав людини та гуманітарної співпраці. Вона народилася в українсько-американській родині, її батько – Лев Добрянський – був багаторічним президентом Українського конгресового комітету США.

«Одним із досягнень мого батька було встановлення в Вашингтоні монументу українському поету Тарасу Шевченко в 1964 році. У цьому його підтримував президент США Дуайт Ейзенхауер. Пам’ятник розташований у кількох милях від Білого дому», – розповіла вона.

У своєму київському виступі Павлина Добрянська наголосила на важливості розвитку громадянського суспільства і необхідності суспільного діалогу.

Перед Україною стоять певні виклики, але в вашої країни є колосальні можливості
Павлина Добрянська

«Перед Україною стоять певні виклики, але в вашої країни є колосальні можливості. Після протестів на Майдані уряд, який обрали українці, провів деякі політичні і економічні реформи. Також пройшли найбільш вільні вибори в історії України», – наголосила Добрянська.

Зусилля для розвитку країни має прикладати громадянське суспільство – Добрянська

Вона також заявила, що конфлікт на сході України не повинен зашкодити зусиллям країни розвиватися в західному напрямку.

Громадянське суспільство має контролювати лідерів країни, брати на себе ініціативу і створювати неурядові організації
Павлина Добрянська

«Громадянське суспільство має докласти максимум зусиль, щоб Україна розвивалася. Воно має контролювати лідерів країни, брати на себе ініціативу і створювати неурядові організації. Представники громадянського суспільства мають врешті-решт також брати участь у виборах», – вважає експерт. Успіхи українських громадських активістів відзначила організація Freedom House, нагадала Добрянська.

Тарас Березовець
Тарас Березовець

Вона також відповіла на запитання учасників дискусії, зокрема українського політтехнолога Тараса Березовця.

«Росія витрачає багато грошей і докладає значні зусилля, щоб продовжувати пропагандистську роботу, зокрема на заході. Чи зміниться щось після президентських виборів в інформаційній політиці США, чи вона буде такою ж беззубою, як при Обамі», – запитав Березовець.

Добрянська працювала на урядових посадах в адміністраціях президентів-республіканців. Вона погодилася із тим, що робота в цьому напрямку є вкрай важливою.

У дослідницькому інституті Atlantic Council ми постійно слідкуємо за розвитком ситуації в Росії
Павлина Добрянська

«На ваше питання відповісти важко, тому що результат виборів у США неможливо передбачити і ми не знаємо, який кандидат переможе, і яку політичну підтримку він отримає. Але я згодна з вами. У дослідницькому інституті Atlantic Council, одним з керівників якого я є, ми постійно слідкуємо за розвитком ситуації в Росії. Потрібна інформаційна стратегія, потрібна стратегія протидії», – заявила експерт.

Добрянські: Я є прихильником більш активної військової допомоги

Активісти також закликали, щоб США більш активно тиснули на українських політиків і олігархів, шантажуючи їх можливістю втратити гроші. Свої рахунки вони тримають у західних країнах, зазначів один із присутніх на зустрічі.

Лише українці можуть контролювати своїх політиків і саме тому громадянське суспільство є таким важливим
Павлина Добрянська

«Нас дуже турбує проблема корупції, але ми можемо лише підтримувати український народ. Лише українці можуть контролювати своїх політиків і саме тому громадянське суспільство є таким важливим. Не говорячи про війну на сході, але ж навіть у Києві загинуло більше ніж сотня людей. Ви маєте бути сильними», – заявила Добрянська.

Експерт наголосила, що особисто вона є прихильником більш активної допомоги Україні у військовому плані, зокрема надавати військову допомогу заради захисту, але в політичному істеблішменті США є різні думки з цього приводу.

«Незалежно від того, хто виграє вибори в США, Україна вже має сильну підтримку США – законодавці, інститути громадянського суспільства, причому не лише українська діаспора», – наголосила Добрянська.

Треба дати можливість побачити життя в США на власні очі – студенти

Студенти, які були присутніми на виступі, говорять, що було цікаво і вони прийдуть на наступний захід за участю Добрянської, але нічого принципово нового не почули.

Богдан Паламарчук
Богдан Паламарчук

«Українцям треба самим досягати демократії, працювати, контролювати владу, розвивати громадянське суспільство тощо. Хотілося б більшого сприяння від Заходу, зокрема програм обміну, щоб молоді українці могли на власні очі побачити рівень життя в розвинутих країнах», – говорить студент-політолог Київського національного університету Богдан Паламарчук.

Із ним згодна студентка-політолог Ольга Бондар.

Ольга Бондар
Ольга Бондар

«Ми багато з друзями бували на таких лекціях. Україні потрібен обмін інформації і навчальні поїздки, зокрема в США. Я вважаю, що нашому суспільству потрібні радикальні реформи», – заявила студентка КНУ.

Наступна зустріч за участю Павлини Добрянської відбудеться 24 березня – в Американському домі запланована дискусія між нею, екс-послом США в Україні Джоном Гербстом і політологом Адріаном Каратницьким. Тема дискусії – «Українсько-американські відносини».

  • Зображення 16x9

    Михайло Штекель

    Журналіст. Працюю в медіа-сфері з перервами із 2003 року. В 2013 році спробував переїхати з рідної Одеси до Києва, писав про Революцію гідності, анексію Криму і знімав війну на Донбасі. У 2017-му повернувся до Одеси – міста непростого, але вкрай цікавого. Навчався на філософському факультеті, тому маю слабкість до довгих текстів. На Радіо Свобода працюю з 2014 року. Пишу, фотографую, знімаю, спілкуюсь із людьми.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG