Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 05:26

Головне – це безпека на сході України, а вибори її не дадуть – Лінкявічюс


Український військовослужбовець на контрольно-пропускному пункті поблизу Авдіївки Донецької області, 27 березня 2016 року

«Поки ми сперечаємось і вирішуємо, давати чи не давати летальну чи не летальну зброю, інші сторона отримує повну підтримку»

Другим за небезпекою ворогом України, після Росії є корупція. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

При цьому дипломат висловився на користь економічної, політичної та військової підтримки Україні, і висловив жаль з приводу недотримання Будапештського меморандуму його гарантами.

«Однозначно ні, і це дуже поганий прецедент. Ви згадали Будапештську угоду. Ми даємо надію, не тільки гарантії, на державному рівні суверенній державі. Потім ми підриваємо ці очікування, міняємо свої позиції. Це дуже погано, особливо в контексті останніх подій. Я думаю, на той час це було правильне рішення для всього світу. Це був позитивний крок, але кожний крок повинен підтримуватись конкретними зобов’язаннями», – заявив дипломат.

Лінкявічюс зазначив, що Україна повинна отримати підтримку.

«Я повинен сказати, що ми знаємо, що повинні підтримати уряд України, який також зіткнувся з рядом внутрішніх проблем, так само, як і зовнішніх. Я завжди казав, що ворог номер один – це Росія. Ворог номер два – корупція. Але тим не менш, вони стали мішенню агресії потужної держави, і їм потрібна підтримка – економічна, політична і військова. Вони повинні захистити країну, хто за них це зробить? Поки ми сперечаємось і вирішуємо, давати чи не давати летальну чи не летальну зброю, інші сторона отримує повну підтримку», – сказав Лінкявічюс.

Водночас дипломат назвав мінські домовленості «єдиним механізмом можливого розв’язання кризи».

«Якщо у нас немає іншої альтернативи і запропонований такий варіант як «Мінськ», ми повинні його дотримуватись», – заявив Лінкявічюс.

«З мінським механізмом погодились всі сторони, весь світ, і його треба імплементувати», – наголосив він.

При цьому Лінкявічюс наголосив, що трактування мінських угод становить проблему. На думку литовського дипломата, проведення виборів на сході України зараз не покращить ситуацію там.

«Якщо ми, скажімо, вдамося до певних кроків, як то проведемо вибори, чи призведе це до стабільності? Я сам з таким твердженням не дуже погоджуюсь. Я щойно відвідав регіон, був у Маріуполі, Широкіному, я на власні очі побачив, що вибори ніяк не покращать безпеку. Досі там відбуваються порушення режиму припинення вогню, використовується заборонена зброя. Так що спочатку давайте подбаємо про безпеку, а потім вже про інші речі. Ми всі хочемо прогресу в політичній площині, й етапи цього зокрема передбачені мінськими угодами: це децентралізація, вибори, звичайно, все це важливо. Але якщо ми проведемо вибори лише тільки заради виборів, я не розумію, як вони можуть бути проведені без присутності центральної влади», – сказав Лінкявічюс.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG