Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 23:38

Чи переконають українці голландців сказати «так» Україні на референдумі?


Чи переконають українці голландців сказати «так» Україні на референдумі? (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Чи переконають українці голландців сказати «так» Україні на референдумі?

«Те, що ми робимо зараз, воно так чи інакше приведе до якогось позитивного результату» – представник МЗС

10 українських талановитих дітей прямують в Амстердам, щоб показати свої таланти та розповісти про Україну. До Нідерландів прямують і українські митці, політики, активісти для того, щоб проводити різноманітні заходи на підтримку України на референдумі про ратифікацію Угоди Україна-ЄС. Що ще роблять українські активісти, щоб переконати голландців віддати своє «так» 6 квітня?

Анастасії 13 років, вона художниця, переможниця багатьох конкурсів, і вже цього тижня полетить в Амстердам позайматись малюванням у музеї Ван Гога. Про відомого голландського художника ще багато не знає, але з нетерпінням очікує на поїздку.

«Мені дуже цікаво побачити нову країну, побачити, як там живуть інші люди, і яке у них життя», – каже Анастасія.

Таку можливість дівчинка отримала в рамках проекту «Hop, Nederland, hop» (у перекладі з нідерландської мови – «Давай, Нідерланди, давай»). 10 обдарованих дітей різного віку і з різних міст України, серед яких музиканти, історик-вундеркінд, гімнастка, співачка та інші – обрали для серії роликів. Серед нідерландських стилізованих величезних магнітиків під відому пісню Андре Хазеса «Вона вірить в мене» (нідерландською «Zij gelooft in mij») діти розповідають свої історії.

Ми дуже хочемо, щоб Нідерланди побачили і зрозуміли, що Україна – це Європа, і проголосували за нас на референдумі
Леся Ясько

«Наша мета – показати, що наші дітки мають багато чого розповісти про себе всьому світу. Ми дуже хочемо, щоб Нідерланди побачили це і зрозуміли, що Україна – це Європа, і проголосували за нас на референдумі», – каже Леся Ясько, координатор проекту.

«Hop, Nederland, hop» – одна з низки комунікаційних ініціатив, якими українці спонукають голландців проголосувати за ратифікацію Угоди про асоціацію України і ЄС на референдумі.

Так, нещодавно було презентовано проект «Like U» ( «Як ти»). У 17 відеоісторіях-інтерв’ю голландці та українці пояснюють, чому відносини між обома країнами є важливими і чому цінності молодого покоління українців такі самі, як і в європейців.

Ця кампанія є надзвичайно важливою, тому що вона не нав’язує, а пояснює, якими є цінності нашої країни і якими близькими вони є до європейських
Олександра Зуб

«Вважаю, що ця кампанія є надзвичайно важливою, тому що вона не нав’язує, а пояснює, якими є цінності нашої країни і якими близькими вони є до європейських. Зазвичай, люди бачать якісь екстремальні події з України, а тут пояснюється, що українці є таким ж людьми, так само як голландці і інші європейці цінують свободу, креативність, розвиток, демократичне суспільство. Це дуже важливий крок уперед, який надасть можливість більше розказати про Україну, стати зрозумілішими для інших», – каже Олександра Зуб, випускниця нідерландського університету.

Тризуб, що перетікає у тюльпан – символ кампанії. Окрім відео, громадські активісти створили сайти, що розповідають про Україну трьома мовами, ініціювали флешмоби у соцмережах.

«Проект покликаний доносити голландцям максимально чітко і максимально у великому об’ємі про те, чому вони повинні проголосувати за нас. І не тому що це вигідно з точки зору торгового партнерства, хоча ми про це теж говоримо. А тому що ми такі самі, як вони – «LikeU», – каже Оксана Горбач, директор продакшен-хаба «СтраткомUA», одна з авторів проекту.

Зустрічі з українськими письменниками, політиками, діячами, дні українського кіно в Амстердамі – це лише декілька із заходів, які плануються впродовж наступного тижня. Культурна дипломатія є ключем в розкритті України світові, кажуть в МЗС

Такі кампанії дозволяють думати не лише про референдум, а про сприйняття України в Нідерландах
Ольга Жук

«Такі кампанії дозволяють думати не лише про референдум, а про сприйняття України в Нідерландах. Незалежно від результатів референдуму потрібно вибудовувати стосунки з європейськими країнами. Те, що ми робимо зараз, воно так чи інакше приведе до якогось позитивного результату», – каже Ольга Жук, куратор культурної дипломатії Міністерства закордонних справ України.

«TakisJa», «Voor! en Verder?» (з нідерландської – «За і далі») – інші інформаційні кампанії, організовані голландцями на підтримку України. Референдум в Нідерландах відбудеться 6 квітня.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG