Доступність посилання

ТОП новини
17 Лютий 2018, Київ 22:07

Сарґсян: у разі широкомасштабних воєнних дій Вірменія визнає незалежність Карабаху


Президент Вірменії Серж Сарґсян 

Президент Вірменії Серж Сарґсян заявляє, що у разі широкомасштабних воєнних дій Єреван визнає незалежність Нагірного Карабаху, сепаратистського регіону Азербайджану.

«Я розпорядився, щоб МЗС розпочало роботу у напрямку укладення з Нагірним Карабахом договору про військову взаємодопомогу. І тут я мушу зазначити, що я не раз заявляв, що якщо воєнні дії триватимуть і матимуть широкий масштаб, Республіка Вірменія визнає незалежність Нагірного Карабаху», – сказав Сарґсян 4 квітня на зустрічі з послами країн-членів ОБСЄ, представивши їм ситуацію у зоні карабахського конфлікту.

Президент Вірменії зазначив, що Єреван як одна зі сторін підписаної у 1994 році угоди про припинення вогню продовжить повною мірою виконувати свої зобов’язання щодо забезпечення безпеки у Нагірному Карабасі.

За словами Сержа Сарґсяна, «завдяки своєчасним та професійним діям Армії оборони Нагірного Карабаху стало можливо взяти ситуацію під контроль».

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. Президент Вірменії Серж Сарґсян повідомив про загибель 18 вірменських солдатів у перебігу обстрілів. Вірменська сторона також повідомила про загибель 12-річної дитини. Влада Азербайджану раніше заявляла про 12 загиблих солдатів і одного цивільного.

3 квітня Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Баку припиняє в односторонньому порядку військові дії в зоні карабаського конфлікту.

Попри це сторони конфлікту у Нагірному Карабасі повідомляють про продовження бойових дій.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей. Нині сили, складені з етнічних вірмен, контролюють не лише територію Нагірного Карабаху, а й панівні висоти навколо цього регіону. Таким чином, Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п’ятою частиною території, яка юридично цій державі належить.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG