Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 22:48

Без російського пального скрутно буде аграріям і транспортникам – експерт


©Shutterstock

Український уряд ініціює заборону закупівлі нафтопродуктів у Росії

Київ – Заборона на ввезення в Україну нафтопродуктів з Росії може вдарити по аграріях і транспортних підприємствах, а також підвищити ціну продукції від інших імпортерів. Так експерти коментують ініціативу, озвучену на засіданні уряду прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком. Остаточно припинити закупівлю нафтопродуктів у Росії запропонував прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. На засіданні Кабінету міністрів він доручив напрацювати відповідний механізм.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

«Ми ввели низку санкцій проти Російської Федерації. Проте один з ключових елементів – це закупівля нафтопродуктів в РФ, чомусь не потрапило в санкційний список. Тому я прошу Міністерство економіки опрацювати механізм заборони придбання нафтопродуктів у країни агресора, ким є Російська Федерація», – сказав Арсеній Яценюк.

За словами прем’єра, це рішення планують розглянути у п’ятницю на позачерговому засіданні уряду.

Чим більше джерел постачання, тим менша ціна – експерт

Український ринок нафтопродуктів щонайменше на 80% залежить від імпорту. Ще минулого року приблизно п’ята частина цього імпорту надходила з Росії, але з жовтня 2015 року Росія сама встановила ембарго на постачання в Україну дизельного пального і скрапленого газу, щоб їх не використовувала українська армія. За ці півроку споживачі на автозаправках не відчули дефіциту пального, кажуть експерти. А от ймовірне запровадження українських санкцій може зашкодити передусім аграрним і транспортним підприємствам, зазначив директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

Якщо не буде пального нижнього цінового діапазону, тим більше на початку сезону пікового споживання цього ресурсу, то ні до чого доброго, аніж до підвищення вартості нафтопродуктів для аграрних підприємств і транспортників це не призведе
Геннадій Рябцев

«Після заборони в цілому за 2015 рік частка імпорту російського дизельного пального становила 27%. Зараз вона ще менша. Якщо не буде пального нижнього цінового діапазону, тим більше на початку сезону пікового споживання цього ресурсу, то ні до чого доброго, аніж до підвищення вартості нафтопродуктів для аграрних підприємств і транспортників це не призведе», – зазначив експерт.

Нині основні обсяги пального в Україну надходять із Білорусі, Литви, Польщі й низки інших країн, повідомив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн. Зменшення кількості продавців може підвищити ціни, каже він.

Чим більше буде у нас джерел постачання, тим меншою буде ціна
Сергій Куюн

«Восени російське пальне зникло – і одразу ж білоруські та литовські поставки здорожчали. І сьогодні ми бачимо: наприкінці березня постачання відновилося з Росії, «Лукойл» почав поставляти, і вже ціни пішли вниз. Це не позначається на заправних станціях поки що. Тому тут важлива ще конкуренція: чим більше буде у нас джерел постачання, тим меншою буде ціна», – констатував експерт.

Світлі нафтопродукти переважно з видобутої в Україні сировини наразі виробляють фактично два українських підприємства: Кременчуцький нафтопереробний та Шебелинський газопереробний заводи. Сумарний обсяг їхньої продукції не перевищує 20% потреб внутрішного ринку.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG