Доступність посилання

ТОП новини

Нова неінфекційна вакцина може допомогти у викоріненні поліомієліту


©Shutterstock

Міжнародні ліцензії на створення вакцин нині мають Канада, Нідерланди, Бельгія, Швеція і Франція

Науковці розробили штам вірусу поліомієліту, який при використанні у вакцині нового покоління може допомогти викорінити хворобу раз і назавжди. Так званий «холодостійкий» штам вакцини є неінфекційним, відтак він не може викликати спалаху, якщо раптом патоген поліомієліту вийде за межі тіла людини.

У медичному журналі PLOS Pathogens дослідники звітують, що ці холодостійкі штами можуть розмножуватись лише при температурах, нижчих за температуру тіла людини.

Холодні штами вірусу, які містяться у вакцині, були генетично створені такими, які здатні рости при температурі 30 градусів за Цельсієм, утім не ростуть при 37-ми, що є нормальним для людської температури.

Це означає, що, якби раптом вакциноспоріднений вірус вивільнився з людини і вступив у контакт з іншою людиною, він не зміг би рости і розмножуватися усередині тіла.

Ще одна причина для створення нової вакцини – нинішні запаси вакцин швидко вичерпуються, а створення нових партій є досить коштовним, –каже головний дослідник вакцин у Центрі інфекційних хвороб та вакцин Янссена у Нідерландах Джером Кастер.

«Було б чудово, якби це можна було б виготовляти в багатьох країнах світу. Якщо буде такий дозвіл, потрібні будуть віруси, безпечні для роботи, менш злісні, які не викликають хвороб», – сказав дослідник вакцин.

У світі є 6 країн, які наразі мають міжнародні ліцензії на створення вакцин. Це Канада, Нідерланди, Бельгія, Швеція, Франція.

За словами Джерома Кастера, якби для вчених був доступний безпечний штам вакцини поліомієліту, здатний розмножуватись, це б зменшило вартість препаратів, і більше країн, таких як Індія, наприклад, почали б їх виготовляти.

У світі у 2015 році налічувалось 74 випадки захворювання поліомієліту. Утім через можливість перенесення цього вірусу ризик відновлення епідемії цієї хвороби лишається.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG