Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 03:18

Влада гальмує очищення судової системи (огляд преси)


Політична карикатура Олексія Кустовського

Серед головних причин – зацікавленість чинної влади тримати суддів у підвішеному стані

Служителі Феміди саботують очищення судової системи, а одіозних суддів, які виносили незаконні рішення проти активістів Євромайдану, можуть виправдати. Тижневик «Фокус» розбирався, чому так відбувається і хто за цим стоїть. За твердженням експерта видання, нині кримінальні справи розслідувалися лише проти десяти суддів. І це при тому, що тільки в Києві суддів, які засуджували активістів, близько 130, а по всій Україні – понад 300. Показово, що досі щодо таких суддів немає жодного обвинувального вироку. І навряд чи будуть, запевняють юристи. Серед головних причин того, чому не вдається очистити досі систему від суддів із заплямованою репутацією, – зацікавленість чинної влади тримати їх в підвішеному стані. Про це тижневик наголошує в статті «Ні суду, ні слідства».

Перелік помилок, які зробив Петро Порошенко, з кожним днем все подовжується. І завдає шкоди не тільки йому, але і державі, наголошує тижневик «Новое время». Найбільша помилка президента, на думку журналістів, – призначення Віктора Шокіна генпрокурором, а потім тривале небажання його знімати. Також глава держави не повинен був поєднувати керівництво держави з бізнесом, погоджуватись на депутатство сина та співпрацювати з олігархами. Про те, які ще необачні кроки робив Петро Порошенко, тижневик розповідає в статті «10 помилок президента».

Історії про анонімних спостерігачів нібито від МВС, які переслідують активістів, політиків та журналістів, уже стали міськими міфами й легендами. Проте, як стверджує «Український тиждень», правоохоронцям справді можна замовити «відпрацювання» об’єкта. Залежно від бажання клієнта до людини можуть приставити кількох оперативників, перевірити її за базами, дізнатися номери телефонів, знайти реєстраційні дані на авто, квартиру, будинок тощо. Загалом зібрати величезне досьє. Усе з порушенням українського законодавства. Займався цим, зокрема, так званий сьомий відділ МВС. Ці історії й надалі залишалися б лише чутками, якби чи не єдиний офіційно зареєстрований випадок в Одесі, який слідчим і прокурорам вдалося довести до суду. Докладніше «Український тиждень» розповідає в статті «Стеження на замовлення».

Багатомільярдний бізнес ЖЕКів переходить у приватний сектор. Глобальна операція з перетягування комунального сервісу з соціалізму в капіталізм намічена на середину літа. Про найбільші загрози і небезпеки комунальних реформ розповідає тижневик «Новое время» у матеріалі «Порятунок потопаючих».

За розміром офіційної зарплати Україна сьогодні посідає одне з останніх місць в Європі, констатує тижневик «Дзеркало тижня». Видання нагадує, що з 1 січня 2016 року набула чинності економічна частина Угоди про зону вільної торгівлі України з ЄС. Чи допоможе вільна торгівля розірвати порочне коло низьких заробітних плат і перейти до гідної оплати праці? І що для цього необхідно зробити? У переліку необхідних заходів чимало прописних істин. Однак вони, попри всю їхню очевидність та актуальність, і досі залишаються нереалізованими. Про причини розповідає тижневик «Дзеркало тижня».

Тижневик «Фокус» розвінчав п'ять найпоширеніших міфів про здоровий спосіб життя. А також показав, до чого може спричинити надмірне захоплення здоровим способом життя, нав'язуване маркетологами. Заголовок публікації «Хворі ідеали».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG