Доступність посилання

ТОП новини

Суд спричинив двовладдя у самоврядуванні Рівненщини


(©Shutterstock)

Одразу двоє людей вважають себе головою Рівненської облради

Двовладдя встановилося в обласному самоврядуванні Рівненщини. Тамтешній окружний адміністративний суд визнав протиправним рішення облради про звільнення свого голови Володимира Ковальчука. Водночас суд не скасував результатів голосування, під час якого депутати обрали нового голову – Олександра Корнійчука. Відтак обидва вважають себе легітимними.

Суд спричинив двовладдя у самоврядуванні Рівненщини
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Володимир Ковальчук
Володимир Ковальчук

Представник Радикальної партії Володимир Ковальчук, якому рівненські депутати оголосили недовіру після чотиримісячного головування, виграв позов у суді про своє поновлення на посаді. Однак мотивації висновку суддя адміністративного окружного суду Андрій Сало поки що не оприлюднив. Відтак кожен із претендентів на крісло обласного керівника трактує його по-своєму. Зокрема поновлений на посаді голови облради Володимир Ковальчук вважає, що політичний суперник повинен негайно звільнити кабінет голови.

​«Це його обрання носить лише церемоніальний характер. Він сам, якби був людиною честі і гідності, мав би о 9-й ранку написати заяву і піти з посади», – заявляє Ковальчук.

Олександр Корнійчук
Олександр Корнійчук

Тим часом Олександр Корнійчук повідомив Радіо Свобода телефоном, що не припиняє роботи і нині перебуває у запланованій робочій поїздці до Радивилівського району.

Суд своїм рішенням поновив на посаді попереднього голову, але в частині визнання незаконним моє обрання – відхилив
Олександр Корнійчук

«Суд своїм рішенням поновив на посаді попереднього голову, але в частині визнання незаконним моє обрання – відхилив. Ми зараз чекаємо роз’яснення, що було порушено, що було зроблено не так, тому що юристи, експерти вважають, що ми діяли в законний спосіб», – каже Корнійчук.

Представник «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», Олександр Корнійчук міг стати головою Рівнеоблради одразу ж після чергових виборів, оскільки саме ця політична сила набрала тут найбільше голосів виборців. Однак у листопаді руками депутатів керувала не воля виборців, а домовленості вищого парткерівництва у столиці. Раду очолив Володимир Ковальчук, який має в цьому представницькому органі лише тринадцятьох однопартійців. Відтак незадоволення депутатів та їхніх виборців тим, що ними покерували зі столиці, призвело до того, що рівно місяць тому в ради з’явився новий голова.

Нині ж апарат облради не може вчинити жодних дій, доки не побачить повного судового висновку, каже начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи апарату Рівненської облради Богдан Гречко.

Поки суд не роз’яснить це рішення, воно не може бути примусово виконаним
Богдан Гречко

«До того часу, поки суд не роз’яснить це рішення, воно не може бути примусово виконаним. Ми не погоджуємося з цим рішенням, вважаємо, що воно прийняте необ’єктивно, і будемо його оскаржувати до Житомирського апеляційного адміністративного суду», – говорить Гречко.

Натомість «радикал» Володимир Ковальчук домагається негайного виконання рішення суду і вже звернувся з цього приводу до виконавчої служби. Він вважає, що жодних позачергових сесій рада збирати не повинна.

Я в законний спосіб далі продовжую бути головою обласної ради
Володимир Ковальчук

«Я в законний спосіб далі продовжую бути головою обласної ради. Чому вона має голосувати за мене? Не робіть ніяких юридичних казусів!» – наголошує Ковальчук.

Незалежний юрист Василь Харчук вважає, що найважливіше в даній ситуації – не опуститися до рівня правового нігілізму й не загнати ситуацію у глухий кут. Відтак іншого шляху, ніж зібрати позачергову сесію і виконати вимогу суду, в депутатів немає. Втім, після цього вони можуть заново поставити на голосування питання про недовіру Володимиру Ковальчуку, каже правник.

  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG