Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2018, Київ 12:49

Українських медиків готують до роботи в екстремальних ситуаціях


(©Shutterstock)

«Через те, що лікарі в інших країнах тренуються на манекенах, вони не роблять помилок на людях», – лікар-інструктор

Західні стандарти медицини запроваджує в Україні громадська організація діаспори «Захист патріотів». Слідом за курсом бійця-рятувальника за стандартами НАТО, волонтери узялися просувати міжнародні практики у травматології. В навчаннях у столичній лікарні №17 брали участь американські та британські інструктори.

Роль травмованих грають професійні актори. Кров несправжня, хоч і виглядає натурально. У цій зімітованій ДТП все, як буває у реальному житті: паніка, метушня, крики. І не відразу розбереш, хто мертвий, а хто лише втратив свідомість. І лічені хвилини маєш на те, щоб комусь врятувати життя.

Саме такою імітацією, максимально наближеною до екстремальних ситуацій, завершують тренінги американські лікарі-травматологи. Тепер міжнародні стандарти запроваджують і в українських клініках.

Перехожі із подивом стинають плечима – що за дитячі ігри. Але американські інструктори кажуть – інакше не навчишся.

Американський військовий хірург-травматолог Блейк Віндерлем каже, що важливо розуміти, що лікарям необхідно тренуватися в ситуаціях, максимально наближених до життєвих реалій.

Якщо ти ніколи не мав такого реалістичного тренінгу, то на місці пригоди розгубишся і не зможеш допомогти пацієнту
Блейк Віндерлем

«Це не ігри, не якийсь дитячий садок. У команді медиків кожен має чітко знати свою роль. Хто транспортує пораненого, хто надає невідкладну допомогу на місці, хто просить розійтися роззяв-перехожих. Якщо ти ніколи не мав такого реалістичного тренінгу, то на місці пригоди розгубишся і не зможеш допомогти пацієнту», – зазначив Віндерлем.

За словами лікаря-анастезіолога Інни Кучинської, симуляція – це одна з нових ланок навчання, яка практикується за кордоном.

«Через те, що лікарі в інших країнах тренуються весь час в симуляціях на манекенах, вони не роблять помилок на людях», – заявила інструктор ГО «Захист патріотів» Інна Кучинська.

Тижневе навчання у столичній лікарні №17 оплатив «Союз українок Америки».

Хірург, меддиректор ГО «Захист патріотів» Олександр Лінчевський каже, що на сьогодні цей курс – це найкраще навчання при тяжкій політравмі, який доступний в Україні.

«У світі є небагато курсів, які можуть зрівнятися з цим за кількістю знань, напруженості, кінцевим результатом», – підкреслив він.

Такі курси завдяки допомозі української діаспори вже пройшли військові лікарі Міноборони, Нацгвардії, Прикордонної служби.

На думку американського військового парамедика Луїса Джонсона, в Україні прекрасні лікарі, з чудовою освітою. Йдеться про те, щоб навчити їх діяти в екстремальних ситуаціях так, як роблять на Заході.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

XS
SM
MD
LG