Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 00:12

Путіна запитали про Україну


Президент Росії Володимир Путін після щорічної «Прямої лінії». Москва, 14 квітня 2016 року

На прямій лінії президента Росії пролунали питання про новий український уряд, мінські домовленості і Надію Савченко

Президент Росії Володимир Путін 14 квітня провів традиційну щорічну «Пряму лінію. Він спілкувався з росіянами протягом 3 годин 40 хвилин. Серед 80 запитань, на які встиг відповісти російський президент були і ті, що стосувалися України.

Велика частина запитань Володимиру Путіну стосувалася життя росіян і економічного стану їхньої країни. Але все ж і міжнародні теми були порушені. У тому числі російський президент торкнувся нинішніх подій в Україні і, зокрема, прокоментував голосування у Верховній Раді щодо уряду.


«Я сподіваюся, що новий уряд зробить висновки з того, що відбувалося останнім часом, буде діяти прагматично, в інтересах народу, свого власного народу, а не керуючись якимись фобіями, або на догоду якимось іноземним структурам», – сказав російський президент.

Схід справа тонка

Торкнувся Путін і теми Донбасу. Тут його турбота стосувалася безпеки жителів українського регіону та дотримання їхніх прав.

«Я постараюсь бути дуже акуратним, тим не менше, є речі, які є очевидними. Їхня очевидність у наступному: найважливішим і першим у вирішенні усіх цих проблем на південному сході України є питання політичного характеру. Треба, щоб люди, які живуть на цих територіях, почували себе у безпеці, і щоб вони розуміли, що у них є цивілізовані сучасні права, на які вони мають право», – сказав Путін.

Російський президент заявив, що Україна має провести конституційну реформу, яка б передбачала «особливий статус Донбасу», а також ухвалити закон про амністію для учасників конфлікту на сході України.

Путін про Донбас: «Навіщо торочити кожен раз, що ми повинні щось виконати?»

Президент Росії також стверджує, що Росія виконує Мінські угоди, і закликає Захід вплинути на київських партнерів, щоб і вони дотримувалися домовленостей.

«Якщо і українська влада, і наші партнери в ЄС і США все таки хочуть, щоб ми пройшли цей шлях і досягли результатів, треба працювати зі своїми партнерами в Києві. А там і президент, і прем’єр, колишній і майбутній, і вся опозиція пов’язана з західними державами, ну то повпливайте на них. Навіщо торочити кожен раз, що ми повинні щось виконати? Все, що ми повинні були виконати, ми виконали», – сказав Путін під час «прямої лінії» 14 квітня.

Елемент обряду

Дмитро Орєшкін
Дмитро Орєшкін

Російський політолог Дмитро Орєшкін вважає, що слова Путіна про мінські угоди цілком вписуються у пікеровку між двома країнами.

«Договір є, але виконаний він не буде. Але основне завдання він виконав. Встановилася лінія розділу де-факто, яку де-юре не визнає ні та, ні інша сторона. Але немає ресурсів наступати ні у тих, ні в цих. Розмови про взаємне невиконання – це елемент обряду. Воєнні дії, гаряча фаза – зупинена, лінія розділу існує, через кордон літають взаємні звинувачення. Сецесія відбулася», – зазначив Орєшкін.

В контакті

Серед інших пролунало запитання і про можливий обмін українського військовослужбовця, народного депутата України Надії Савченко, засудженої у Росії до 22 років ув'язнення, яка зараз тримає сухе голодування. Путін відповів на нього досить коротко.

«Ми в контакті з цього питання з керівництвом України. Наші партнери знають нашу позицію і в таких питаннях краще не забігати вперед», – сказав президент Росії.

Сім’я і друзі

Не оминули увагою росіяни і недавній панамський офшорний скандал. Володимир Путін сказав, що автори розслідування «наводять тінь на тин», а з приводу свого друга, згаданого в Панамському досьє, відповів у властивій йому манері.

«Мені і в голову не могло прийти, що Сергій Павлович Ролдугін, про якого йде мова, міг додуматися, щоб всі зароблені гроші направити на придбання музичних інструментів, – сказав він. – У нас ще в Росії можна уявити собі хабар у вигляді песенят хортів, але щоб скрипками та віолончелями, я щось такого не чув. І ось ці діячі, вони потрапили пальцем в небо, а може і в якесь інше місце несподівано для себе».

Володимир Путін зізнався росіянам, що використовує нецензурну лексику щодо себе самого, сказав, що і він і його колишня дружина своїм нинішнім життям задоволені.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG