Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 13:36

Поки півень не клюнув, темою деофшоризації в Україні ніхто не займався – Новак


@Shutterstock

Порошенко реагує на запит громадянського суспільства, а не на офшорний скандал – Палій

Деофшоризацію треба починати не з формальних документів, а з першої особи держави. Таким чином деякі експерти прокоментували заяву президента Петра Порошенка про розробку відповідних законів. Зокрема, зареєстровані в Україні та за її межами компанії матимуть платити податки саме для України. Водночас президент вважає необхідним надання Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку права отримувати повну інформацію, щоб не було уникнення від сплати податків. Деякі експерти звертають увагу, що глава держави взявся за деофшоризацію лише після оприлюднення глобального розслідування про офшори світової еліти. Серед фігурантів розслідування є і Петро Порошенко. Натомість інші фахівці жодним чином не пов’язують цей скандал і такі ініціативи президента.

Поки півень не клюнув, темою деофшоризації в Україні ніхто не займався – Новак
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:06:08 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Якщо український резидент не платить податки в Україні, це повинно розглядатися українським законодавством як ухилення від сплати податків. Це зауважив Петро Порошенко напередодні на нараді з урядовцями, депутатами та керівником фіскальної служби (резидент – юридична або фізична особа, зареєстрована в певній державі та повністю підкоряється її законам – ред.).

Петро Порошенко
Петро Порошенко

Основні пункти запропонованого Порошенком плану: приєднання України до міжнародної конвенції із забезпечення доступу до рахунків нерезидентів; надходження податків в Україну від діяльності компаній, незалежно від того, зареєстровані вони тут чи за кордоном.

Незалежно від того, зареєстрована компанія в Україні чи за її межами, якщо вона прямо або опосередковано належить українському резидентові, податки від її діяльності мають надходити в Україну
Петро Порошенко

«Незалежно від того, зареєстрована компанія в Україні чи за її межами, якщо вона прямо або опосередковано належить українському резидентові, податки від її діяльності мають надходити в Україну. І тому я визначаю розробку законодавства у цій сфері одним із першочергових завдань», – сказав Петро Порошенко.

Ще один пункт плану – Комісія з цінних паперів та фондового ринку повинна мати права одержувати повну інформацію, щоб не було уникнення від сплати податків. Президент також говорив про поліпшення інвестиційного клімату. Він заявив також, що важливими умовами детінізації та деофшоризації економіки повинні стати успішна судова і податкова реформи, спрямовані на поліпшення такого клімату в Україні.

Порошенко анонсував низку кроків із деофшоризації ще понад тиждень тому, на тлі глобального офшорного скандалу, одним з фігурантів якого є сам український лідер. Крім Порошенка йдеться про десятки нинішніх або колишніх глав держав. Зокрема, у «панамських документах» є дані про мільярдну схему з відмивання грошей, задіяну близькими соратниками Володимира Путіна. Стосовно ж Порошенка розслідувачі стверджують, що він, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Але почав реструктуризацію активів «Рошен», створивши для цього три офшорні компанії. А юридична фірма, яка є радником Порошенка, заявила, що створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним шляхом передання активів президента в управління авторитетної міжнародної трастової структури. При цьому ні про яке відмивання грошей не йдеться.

Андрій Новак
Андрій Новак

Економіст Андрій Новак зазначив Радіо Свобода, що Порошенко намагається озвучуванням таких планів відвернути увагу від офшорного скандалу.

Деофшоризацію слід починати не з формальних документів, а з першої особи держави
Андрій Новак

«Поки півень не клюнув, ніхто цією темою деофшоризації в Україні займатися не збирався. По-друге, деофшоризацію слід починати не з формальних документів, а з першої особи держави – його численних компаній, які він реєстрував упродовж усієї своєї бізнес-діяльності», – зазначив Андрій Новак.

Необхідність поповнення державного бюджету?

Олександр Палій
Олександр Палій

Натомість є експерти, які не вбачають зв’язку між цими заявами Петра Порошенка і офшорним скандалом. Саме про це висловився у коментарі Радіо Свобода політолог Олександр Палій. За його словами, є запит громадянського суспільства в Україні на деолігархізацію та необхідність поповнення державного бюджету. І лише цим, за його словами, керується президент України.

Президент констатував: раніше бізнес працював так, але надалі це неприпустимо
Олександр Палій

«Озвучені президентом плани щодо деофшоризації є, по-перше, реакцією на несприйняття офшорів суспільством. А по-друге, це реакція на необхідність виконання бюджету. Офшори – ніша, яка дозволяла олігархам платити мінімум податків. Президент констатував: раніше бізнес працював так, але надалі це неприпустимо», – вважає Олександр Палій.

  • 16x9 Image

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG