Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 06:17

Кримський журналіст заперечує спроби порушення територіальної цілісності Росії


(©Shutterstock)

Кримського журналіста Миколу Семену російські силовики підозрюють в закликах до порушення територіальної цілісності Росії, сам журналіст ці звинувачення спростовує.

«Мені оголосили підозру з приводу того, що я нібито з метою закликів до порушення територіальної цілісності Росії написав статтю, яка називається «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму» у вересні 2015 року. Я заперечую цей факт, тому що порушувати і закликати до порушення територіальної цілісності Росії у мене ніколи не було злого умислу і наміру», – сказав Микола Семена.

Ця стаття була розміщена на сайті Крим.Реалії – проекту Радіо Свобода. Автор матеріалу в рубриці «Думка» – політолог Валентин Гончар.

За словами Миколи Семени, на допиті в кримському управлінні Федеральної служби безпеки Росії його не запитували, чи є він співробітником Крим.Реалії. При цьому він наголосив, що не є співробітником цього проекту.

У вівторок, 19 квітня, в будинку Миколи Семени майже п’ять годин тривав обшук. Силовики вилучили два ноутбуки, інші носії інформації. Після їхньої експертизи допити триватимуть. Зараз Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Призначений Кремлем прокурор півострова Наталія Поклонська заявила 19 квітня про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Пізніше стало відомо, що мова йде про Миколу Семену.

На сайті російської прокуратури Криму також з’явилася інформація про проведення слідчих дій щодо ще низки журналістів. Однак їхні імена і прізвища у відомстві не називають.

Адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що після обшуку в ФСБ відвезли ще двох журналістів. Після допиту в статусі свідків їх відпустили.

Микола Семена – кримський журналіст, який раніше працював на всеукраїнські видання «День» і «Дзеркало тижня», також є колишнім кореспондентом московського видання «Известия». Зараз перебуває на пенсії.

Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу. Він повідомив, що НМПУ вже готує заяву-звернення до міжнародних організацій з проханням «вплинути» на ситуацію.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG