Доступність посилання

ТОП новини

В Україні приватизовано державний апарат – дослідник Carnegie


Політична карикатура Олексія Кустовського

Якщо «культура корупції» процвітатиме, це дискредитує проект реформування України і зближення з Європою, вважає експерт

Корупційні практики становлять саму суть правил за якими функціонує держава в Україні. Про це у статті «Боротьба проти культури корупції в Україні», опублікованій на сайті Carnegie, пише Томас де Ваал, дослідник аналітичного центру Carnegie Europe та колишній журналіст, який спеціалізувався на темах Кавказу.

На думку де Ваала, політичну систему України можна описати, як «приватизація держави» (state capture – ред.). Цей термін позначає стан системної політичної корупції, за якого приватні інтереси значно впливають на процес прийняття рішень у державі через приховані і можливо нелегальні канали.

Де Ваал зазначає, що ключем для викорінення корупційних практик мають стати точкові реформи впливових державних інститутів, які стали опорою корупції.

«У найближчий час необхідні більші успіхи у боротьбі проти високопосадовців-корупціонерів, бо це могло би відіграти роль наочного прикладу», – вважає дослідник.

Замість того, щоб намагатись виправити все і одразу, уряд України та міжнародні партнери мають зосередити увагу на реформуванні системи правосуддя, зокрема ГПУ та судів
Томас де Ваал

«Замість того, щоб намагатись виправити все і одразу, уряд України та міжнародні партнери мають зосередити увагу на реформуванні системи правосуддя, зокрема ГПУ та судів. Зміни мають початись згори. Інша важлива мета – продовження вдосконалення правил, за якими працює Верховна Рада, здійснюється фінансування партій, а також норм, пов’язаних із проведенням виборів», – пише експерт.

На думку де Ваала, саме зміна системи правосуддя та державної влади може стати підґрунтям для того, щоб громадськість повірила у рівність усіх перед законом.

При цьому експерт попереджає, що у разі, якщо «культурі корупції» буде дозволено вижити та процвітати, це може дискредитувати як проект реформування України загалом, так і поборників зближення з Європою.

Статтю Томаса де Ваала опубліковано у рамках проекту «Реформування України», який підтримується Open Society Foundations.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG