Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 07:16

За «Скаргою» на Чеське телебачення стоять прихильники режиму Путіна – чеський політолог


Ілюстраційне фото. Вигляд на Жижковську телевежу у Празі

«Сподіваюсь, що Чеське телебачення вистоїть під цим тиском, у тому числі й за допомогою громадськості і відповідальних політиків»

Прага – У Празі оприлюднили анонімну скаргу на громадське Чеське телебачення. Докладний і дуже об’ємний документ із цитат і заголовків намагається звернути увагу на немов би «викривлення, перекручення і необ’єктивність» наведених Чеським телебаченням фактів, які стосуються передусім українсько-російських відносин. Документ має назву «Скарга», але хто її подав – невідомо, оскільки немає жодного підпису.


Великий – на 495 сторінок – документ, під назвою «Скарга на інформаційні програми Чеського телебачення щодо української кризи» звернений передусім до інформаційних програм, які повідомляють про українсько-російські відносини з часів Майдану до сьогодення, тобто від 1 лютого 2014 року до 31 січня 2016 року. В документі день за днем з надзвичайною послідовністю наводяться заголовки і цитати з програм головного чеського громадського каналу, які розповідають про російсько-український воєнний конфлікт, але, як вважають автори «Скарги», в них «не до кінця висвітлені» або – навпаки – «перекручені» правдиві факти.

Ось один із сотень, але типовий приклад, на що звертають увагу автори «Скарги»: «Чеське телебачення, говорячи про присутність російського війська в Криму, стверджувало про це як про новий факт, який порушив досі існуючі закони, тоді як насправді Крим є «російським» ще від Катерини ІІ». Ось такі «факти» наводять автори «Скарги» на півтисячі сторінках.

Авторів наразі ми не знаємо, ми взагалі не знаємо, хто це підготував. Це – вже перший такий момент, який повинен нас насторожувати. Це – звичайно, робота професіоналів
Ленка Віхова

До речі, про авторів: скарга – анонімна, на це звернула увагу чеський україніст Ленка Віхова. «Що цікаво: авторів наразі ми не знаємо, ми взагалі не знаємо, хто це підготував. Це – вже перший такий момент, який повинен нас насторожувати. Це – звичайно, робота професіоналів. Побачимо, як Чеське телебачення на це відреагує. Хоча цей наступ на Чеське телебачення є від початку української кризи», – каже вона.

Тобто невдомо, хто є авторами «Скарги» – установи, організації чи окремі особи. Однак важливо, що «Скарга» на Чеське телебачення може суттєво вплинути і на його керівництво. На думку Ленки Віхової, причина в тому, що: «Громадське телебачення живе на гроші громадян. Але його Раду творять політики, тобто там певний тиск на політиків є і він відчутний. І друга річ – десь приблизно через рік буде Рада вибирати нового директора Чеського телебачення. Тобто це може бути і політична справа».

«Скарга» посилить Чеське телебачення

Або ось ще одна, так би мовити, «скарга» невідомих авторів на «недомовки» в інформаціях Чеського телебачення. На 235 сторінці «Скарги» її анонімні автори чи автор цитує відомого чеського кореспондента Йозефа Паздерку, який 8 серпня 2014 року говорив про період влади Януковича як про «минулий режим». Але поєднання «минулий режим», чи «режим Януковича» вживається для визначення диктаторських режимів, скаржаться аноніми у своїй «Скарзі».

Очевидно, що півтисячі сторінок, на яких «скаржаться» на понад 2 роки роботи Чеського телебачення, не є справою ентузіастів чи аматорів. На думку відомого чеського політолога Петра Коларжа за «Скаргою» стоять професіонали, орієнтовані на промосковський режим Путіна.

Петр Коларж однозначно сприймає цю «скаргу» як обдумане і професійно проваджене намагання обмежити свободу слова в Чехії і тиску на чеське громадське телебачення, щоб воно не було об’єктивним.

Сподіваюсь, що Чеське телебачення вистоїть під цим тиском, у тому числі й за допомогою громадськості і відповідальних політиків. На мою думку, все це веде до Москви і російської адміністрації
Петр Коларж

«Скарга» відповідає духові кремлівської пропаганди, тобто можете не вірити нам, але не вірте нікому і нічому, сумнівайтесь, будьте заплутаними і заляканими, тоді вами легко маніпулювати. Сподіваюсь, що Чеське телебачення вистоїть під цим тиском, у тому числі й за допомогою громадськості і відповідальних політиків. На мою думку, все це веде до Москви і російської адміністрації», – каже він.

Ця «Скарга» тільки посилить позицію Чеського телебачення в очах громадськості, наголосив Петр Коларж. Більшість чехів вважає, що Чеське телебачення є джерелом об’єктивної інформації.

Під документом немає жодного підпису, тому невідомо, від чийого імені буде «Скарга» офіційно надіслана до Чеського телебачення.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG