Доступність посилання

ТОП новини

Киянам пропонують зазирнути «під саркофаг» Чорнобильської АЕС


Таємні документи КДБ. Катастрофа на ЧАЕС була неминучою?

У центрі столиці України 25 квітня відкриють документальний мистецький проект до роковин Чорнобильської аварії.

Відкриття 25 квітня 2016 року о 14:00. Місце: Європейська площа, підземний перехід між Українським домом та Національною філармонією. Виставка триватиме протягом 25–29 квітня

Документальна інсталяція «Під саркофагом» – історичний та мистецький проект, що представляє наслідки використання «мирного» атому в умовах тоталітаризму.

Організатори – Український інститут національної пам’яті, Архів СБУ та Центр досліджень визвольного руху – обрали поєднання творчих образів, цифр та фактів. За локацію проекту взято підземний перехід – місце, яке дозволяє відчути ефект перебування у замкненому просторі зони ураження або ширше – закритого від світу СРСР.

(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Історик Володимир В’ятрович працював із таємними раніше документами КДБ. Він зазначає, що катастрофи на ЧАЕС було не уникнути. Втім, причини далеко не техногенного характеру, хоча ще до 26 квітня 1986 року відбулося 5 аварій, 29 аварійних зупинок, 63 відмови обладнання. «Коріння ядерної катастрофи у Чорнобилі – у системі управління країною», – наголошує дослідник.

Тож глядача закликають подивитися на катастрофу ширше, аніж лише як техногенну аварію.

«Це була аварія цілої тоталітарної системи. Проект «Під саркофагом» показує паралелі між мутаціями живого організму внаслідок радіації та мутаціями суспільства внаслідок совка, які ми досі переживаємо», – говорять автори виставки.

Опинитися «Під саркофагом» можна щодня з 25 до 29 квітня.

28 квітня о 18:30 запланована лекція історика Володимира В’ятровича «Катастрофа імені Леніна. Чорнобиль в документах КГБ».

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Архів Служби безпеки України та Центр досліджень визвольного руху за сприяння Київської міської державної адміністрації.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG