Доступність посилання

ТОП новини

Перевертень у погонах: нова російська уповноважена проти прав людини


Тетяна Москалькова в Держдумі Росії, 22 квітня 2016 року
Тетяна Москалькова в Держдумі Росії, 22 квітня 2016 року

Тетяна Москалькова пропонувала перейменувати МВС Росії у ВЧК і надати відомству повноваження, які мали «соколи» Дзержинського

(Рубрика «Точка зору»)

Рішення російських парламентаріїв призначити новим уповноваженим з прав людини поліцейського генерал-майора Тетяну Москалькову – найкраща ілюстрація того, що насправді з цими самими правами людини в Росії відбувається.

Попередники Москалькової все ж могли претендувати на відповідність займаній посаді. Перший омбудсмен Сергій Ковальов взагалі був видатним правозахисником, справжньою гордістю Росії. Потім прийшов час політиків – Олега Миронова, Володимира Лукіна, Елли Памфілової. А зараз прийшов час солдафонші.

Генерал Москалькова запам’яталася своїми висловлюваннями про права людини як про «західні спецоперації». «Сьогодні правозахисна тема стала активно використовуватися західними і американськими структурами як зброя шантажу, спекуляцій, погроз, спроб дестабілізувати і чинити тиск на Росію. І в уповноваженого з прав людини є досить інструментаріїв, щоб протидіяти цим явищам», – заявила вона під час призначення на посаду.

Права людини в самій Росії Москалькову хвилюють мало, їй набагато цікавіше займатися захистом прав громадян цієї країни, які проживають за кордоном. А оскільки в Москві звикли роздавати паспорти Росії жителям окупованих і анексованих територій, можливостей для творчої роботи у генерала-омбудсмена хоч відбавляй. Тільки це не робота уповноваженого. Це свідома допомога в окупації і пропаганді війни, якою зайняте російське керівництво.

Попередниця Москалькової Елла Памфілова соромилася так відверто ганьбитися. Але мадам із російського МВС – справжній перевертень у погонах. Поняття «репутація» їй невідоме. Для того, щоб зрозуміти, з ким ми маємо справу, досить згадати тільки про одну ініціативу Москалькової. У минулому році вона пропонувала перейменувати МВС у ВЧК – і не просто перейменувати, а надати відомству повноваження, які мали «соколи» вовкулака Дзержинського, що залили кров’ю всю Росію і окуповані російськими більшовиками країни. У тому числі і Україну.

Зрозуміло, що з мадам Москальковою з правами людини в Росії все буде «добре». Ще зовсім недавно влада цієї країни намагалася хоча б дотриматися пристойності – саме тому два роки тому, вже після анексії Криму та початку війни на Донбасі, уповноваженою була рекомендована Елла Памфілова – людина, в якої була своя репутація і своя позиція. Хоча б у минулому. Але тепер соромитися більше нічого. У Москалькової що в минулому, що зараз замість репутації – морок і божевільні заяви.

І в майбутньому, звичайно, нічого не зміниться. Інститут російського омбудсмена буде просто остаточно скомпрометований – чого, власне, в Кремлі і домагаються. Москальковій належить довести, що єдине право, якого росіяни ще не позбавлені – це право на солдафоншу в кріслі уповноваженого.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію редакції

  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1990 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG