Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Чехії запрошує на роботу українців


Ілюстративне фото

Найбільше чехи зацікавлені у будівельних інженерах з України, а також фахівцях з інформаційних технологій, проектантах, електротехніках, медиках

Прага – Уряд Чеської Республіки затвердив програму, яка дозволяє у прискореному режимі прийняти на роботу 500 фахівців з України. Передусім ідеться про висококваліфікованих працівників, але також і фахівців середньої ланки, причому з різних галузей промисловості, охорони здоров’я. Нині чехи відверто визнають, що без робочих рук з України їм не обійтись.

Уряд Чехії запрошує на роботу українців
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Уряд Чеської Республіки, і передусім у міністерствах промисловості і торгівлі, а також місцевого розвитку змушені бити на сполох, адже в 10-мільйонній Чехії станом на березень цього року незайнятими є 117 тисяч робочих місць. Мова насамперед про будівельну галузь, машинобудування, але також і про охорону здоров’я.

Ми на місцях зможемо приймати понад удвічі більше заяв на працевлаштування
Міхаела Лаґронова

Як розповіла Радіо Свобода речник міністерства закордонних справ Чехії Міхаела Лаґронова, уряд збільшить кількість працівників, які в Україні приймають заяви на роботу. Зокрема, «зараз вирішуємо, чи це буде збільшення працівників на 5 чи на 10 осіб. Якщо так станеться, ми тоді на місцях зможемо приймати понад удвічі більше заяв на працевлаштування. З цими кроками згідні як чеські працедавці, так і профспілки».

Брак інженерів, фахівців-будівельників, електрозварювальників змусив змінити систему роботи чеського міністерства промисловості й торгівлі. У цьому відомстві тепер самі налагоджують прямі контакти з українськими колегами на місцях, вони також домовляються з чеськими консульствами про оформлення віз і документів.

Майбутній працедавець долучається до проекту, маючи вже конкретних кандидатів на працю з України
Франтішек Котрба

Речник міністерства Франтішек Котрба, зокрема, наголосив, що тепер «майбутній працедавець долучається до проекту, маючи вже конкретних кандидатів на працю з України. А хто і за яких умов може дістати працю – про це докладно інформує сайт нашого міністерства . Після цього ми звертаємось до Міністерства закордонних справ, а вони інформують консульства на місцях, тоді вже консульства самі звертаються до зацікавлених осіб».

Тобто, бажаючим отримати роботу в Чехії, непотрібно буде стояти в черзі Visapoint.

Як нам повідомили в міністерстві промисловості Чехії, найбільше там зацікавлені у будівельних інженерах з України, а також фахівцях з інформаційних технологій, проектантах, електротехніках.

Зараз у нас працює близько 20 осіб, українці обіймають посади лікарів, медичних сестер та інших медпрацівників
Людміла Шімачкова

Але не тільки в них. Дуже потрібні і медики – від медичних сестер до хірургів. Наприклад, сьогодні вже нікого не здивує українська мова у стінах найбільшої чеської клініки Motol, в якій працює багато українців. Їхньою роботою, як наголосила Радіо Свобода представниця відділу комунікації клініки Людміла Шімачкова, чехи задоволені: «Зараз у нас працює близько 20 осіб, українці обіймають посади лікарів, медичних сестер та інших медпрацівників. До нинішнього дня ми не мали з ними ніяких проблем. Ці українські працівники повинні розмовляти чеською мовою, в цьому ми не відчули ніяких проблем».

Працевлаштування українців вже кілька разів публічно підтримував і президент Чехії Мілош Земан, особливо відзначаючи їхню працьовитість, а також мовну і культурну спорідненість.

Не таємниця, чеські інженери і медичні працівники їдуть далі на Захід за кращими заробітками, а їхні місця і переважно з такою самою метою займають українці.

  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG