Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 06:31

На заклик папи Франциска європейські католики пожертвували гроші для людей з Донбасу


Франциск виступає у залі ООН

«Ми знаємо, що у Європі живуть 278 мільйонів католиків. У всіх парафіях, у всіх церквах католицьких у Європі проходила ця акція»​

У неділю католики Європи жертвували на потреби постраждалих у наслідок війни на Сході України. Папа Франциск звернувся до парафіян Вселенської церкви з проханням допомогти країні й регіону, де панує гуманітарна катастрофа, третього квітня. А 24 квітня у всіх католицьких храмах приймали пожертви від людей, постраждалих від конфлікту на сході України. Одним з організаторів став і католицький благодійний фонд «Карітас»​. Наскільки активними були віряни, і чи планують спрямовувати кошти і на непідконтрольну Україні територію –​ про це кореспонденту Радіо Свобода Євгенії Кононенко розповів керівник фонду «Карітас Україна»​ Андрій Васькович.

– Акція, яка відбулася минулої неділі, була на заклик святішого отця Франциска. Він закликав усіх католиків Європи, під час богослужіння 24 квітня давати свої пожертви на користь людей, що постраждали у наслідок бойових дій в Україні, зокрема тих, хто змушений був покинути свої хати у час війни, сім'ї загиблих. І тим самим висловити свою близькість та солідарність з людьми, які переживають наслідки.

– Чи ви маєте якісь попередні данні, скільки вдалося зібрати?

Це буде значна сума, яка зможе допомогти в Україні вирішити всі ці проблеми

– Ми знаємо, що у Європі живуть 278 мільйонів католиків. У всіх парафіях, у всіх церквах католицьких у Європі проходила ця акція. Це буде значна сума, яка зможе допомогти в Україні вирішити всі ці проблеми, які повстали у зв'язку з гуманітарною кризою. Важливим є і те, що завдяки цій акції увага у Європі зосередилася, зокрема, на проблемах, які зараз переживає Україна. На війні, яка зараз ще не закінчена. Ми маємо в Україні найбільшу гуманітарну кризу після Другої світової війни. Ця криза була тривалий час невидима.

– Яка подальша доля цих коштів? Яким чином вони потраплять на схід України?

– Ці кошти будуть єпископськими конференціями європейських церков передані до Ватикану, а там є установа, яка займається соціальними питаннями, яка буде перерозподіляти ці кошти. Вона буде розглядати проекти, на які ці кошти мають піти, для кого ці кошти подані, на полегшення долі якої категорії людей. Тоді ці кошти будуть передаватися сюди в Україну.

– Чи намагатиметесь досягти непідконтрольної частини Донбасу?

– Ми це завжди і намагаємося зробити. Я думаю, що це дуже важливо. На непідконтрольній території ситуація дуже тяжка. Але крім того, що вона там тяжка, ми не маємо повної картини про соціальні потреби на цій території. І ми знаємо, що там дуже багато людей залишилися без опіки: люди літнього віку, лежачі хворі. Медичний та опікунський персонал виїхав звідти і ці люди лишаються сам на сам зі своїми потребами та соціальними потребами.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG