Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 09:24

В ООН закликали створити глобальний фонд допомоги ліквідаторам аварії на ЧАЕС


Ліквідатори аварії на ЧАЕС, фото 1987 року

30-й річниці Чорнобильської трагедії було присвячене спеціальне засідання Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку

Пам’ять жертв Чорнобиля вшанували хвилиною мовчання в ООН. Світ має пам’ятати та цінувати героїчні зусилля ліквідаторів Чорнобильської аварії та взяти уроки із катастрофи – про це говорили на спеціальному засіданні Генеральної Асамблеї у Нью-Йорку.

Заступник генсека ООН подякував Білорусі, Росії та Україні за дії, спрямовані на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Найбільш помітний знак об’єднаних міжнародних зусиль, зазначив він, – будівництво нового безпечного укриття. Структура, зведення якої нині на завершальному етапі, має стати надійним і безпечним захистом для постраждалого реактора принаймні на 100 років.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко подякував міжнародній спільноті за підтримку у відновленні постраждалих районів та зазначив – російська агресія на cході України – катастрофа співмірна за масштабами шкоди із Чорнобильською трагедією.

«Для сучасної історії України масштаби катастрофи можна порівняти лише із Голодомором 1933-го, Другою світової війною і російською агресією та окупацією 2014-16 років. Україна вимушена протистояти російській агресії і це впливає на ефективність подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а особливо трансформування укриття в екологічно безпечну систему.

Ми висловлюємо нашу щиру вдячність за підтримку в реалізації міжнародних проектів, спрямованих на стійке відновлення і розвиток постраждалих районів
Володимир Єльченко

У цих складних умовах міжнародна співпраця – критично необхідна. Впродовж років ООН, ОБСЄ, ЄБРР та ЄС демонстрували їхню незмінну відданість допомозі Україні, щоби відновити постраждалі території.

Ми висловлюємо нашу щиру вдячність за підтримку в реалізації міжнародних проектів, спрямованих на стійке відновлення і розвиток постраждалих районів», – заявив голова Постійного представництва України при ООН Володимир Єльченко.

Представник Росії назвав слова Єльченка «грубими інсинуаціями».

Водночас представники неурядових благодійних організацій закликали міжнародну спільноту фінансово допомогти ліквідаторам аварії, які врятували світ від набагато більшої катастрофи.

Ліквідатори наслідків Чорнобильської аварії мають бути визнані і вшановані як герої, які врятували Європу та увесь світ від ще більшої катастрофи
Аді Роше

Засновниця гуманітарного фонду допомоги дітям Чорнобиля Chernobyl Children International ірландка Аді Роше порівняла чорнобильських ліквідаторів з героями-рятувальниками під час терористичних атак на Нью-Йорк 11 вересня 2001 року.

«Як і хоробрі герої Рятувальної служби Нью-Йорка під час трагедії 11 вересня, вони, ліквідатори наслідків Чорнобильської аварії, ці благородні і самовіддані люди, мають бути визнані і вшановані як герої, які врятували Європу та і взагалі увесь світ від ще більшої катастрофи.

Тож мій найперший заклик до цієї Асамблеї у тому, що ці героїчні люди, ліквідатори, мають бути визнаними. І світ має започаткувати глобальний фонд, щоби переконатись, що їхні медичні та соціальні потреби повністю задоволені», – заявила активістка Аді Роше на спеціальному засіданні Генасамблеї ООН.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG