Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Гройсмана теж керований олігархами, але під тиском здатний зробити певні добрі справи – депутат


Плакат Юрія Неросліка

«Ми маємо вирішити нашу внутрішню застарілу біду – клептократію, яка дуже тісно пов’язана і керована Росією через олігархів» – Єгор Соболєв

Депутати вже опозиційної фракції «Самопоміч» проводять цими днями у Вашингтоні низку зустрічей. Як розповів в ефірі «Голосу Америки» член цієї фракції, народний депутат, голова парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв про мету приїзду, Америка – найбільший геополітичний партнер України, яка протистоїть російській агресії, її імперським зазіханням, від яких може потерпіти багато держав.

«І друге, ми маємо вирішити нашу внутрішню застарілу біду – клептократію, яка дуже тісно пов’язана і, на мою думку, керована Росією через олігархів, – сказав народний депутат. – Ми зокрема закликаємо наших американських партнерів у Держдепартаменті, Конгресі, Сенаті, представників аналітичних центрів, що ФБР, американські слідчі, американські прокурори мусять допомогти нам нищити наших клептократів топ-рівня. Бо вони сіють міжнародну корупцію, вони фактично є провідниками тієї самої Російської імперії, і в наших спільних інтересах їх знищити».

Єгор Соболєв вважає, що «Самопоміч» – перша після РУХу політична сила, яка не пов’язана з олігархами та формально і фактично перебуває в опозиції до них. Втім, уточнив:

Ми в опозиції до корупції і топ-корупціонерів, але не до України
Єгор Соболєв

«Ми в опозиції до корупції і топ-корупціонерів, але не до України. Усі важливі рішення і попереднього уряду, і нового уряду, які стосуються дерегуляції, зниження податків, впровадження електронного урядування ми підтримували і будемо підтримувати», – запевнив він.

Говорячи про тиск Заходу на Україну у вирішенні тих чи інших питань, Єгор Соболєв сказав, що його політична сила цілком підтримує вимоги західних партнерів, які стосуються призначення незалежного генерального прокурора України чи притягнення до відповідальності топ-корупціонерів.

Основна місія так званих виборів на окупованій частині Донбасу – вприснути отруту всередину України
Єгор Соболєв

«Що стосується ідеї назвати окупацію Донбасу «особливостями самоврядування», ідеї провести на фактично контрольованих Москвою територіях вибори – «Самопоміч» до цього ставиться вкрай негативно. Ми вважаємо, що це «троянський кінь», збудований Путіним. І велика помилка наших міжнародних партнерів, що вони вірять в добрі наміри цієї ідеї. Основна місія так званих виборів на окупованій частині Донбасу – вприснути отруту всередину України, зробити справжній громадянський конфлікт, якого досі, слава Богу, ми не маємо», – пояснив позицію своєї політичної сили депутат.

Для того, щоб вибори на окупованих територіях Донбасу відбулися, на переконання Єгора Соболєва насамперед ці території треба звільнити, дати людям можливість зрозуміти, що відбулося, очистити від величезної кількості агентів впливу – і далі вже на демократичних виборах дати можливість людям обрати справжніх представників Донбасу.

«Інакша послідовність буде страшною бідою, яка може настільки послабити державу Україна, що вона цього не витримає, – каже депутат.

Він відмовився прогнозувати, коли саме вибори можуть відбутися, лише висловив сподівання, що це не станеться найближчим часом: «Доки ми по-справжньому не звільнимо Донбас і Крим, говорити про це безвідповідально».

У цьому контексті політик наголосив, що Крим, безумовно, є частиною України, адже там багато українських громадян, які потерпають, а цілий народ – кримські татари – переживає чергову репресію в своїй історії.

Єгор Соболєв перелічив основні питання, в яких «Самопоміч» підтримуватиме ініціативи нового уряду.

«Зниження податків – ми дуже сподівалися, що це вдасться серйозно зробити з урядом Арсенія Яценюка, ми запровадили зниження податків на зарплатню, але недостатньо. Ми впевнені, що з урядом Володимира Гройсмана є великі шанси це зробити. Зменшення всього державного втручання, скасування ліцензій, дозволів – чим менше буде держави в економіці, тим швидше економіка розквітне. І ще ми сподіваємося на створення електронного урядування, коли прозорість та легкість послуг зустрічатимуть людей в державних кабінетах, а не вимоги хабарів. Володимир Гройсман, до речі, коли був мером Вінниці, зробив добрі кроки у цьому напрямку. Тому ми будемо допомагати реалізації таких кроків у всій Україні, – сказав Єгор Соболєв і додав. – Цей уряд теж керований олігархами, але під тиском людей ми здатні змусити його зробити певні добрі справи».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG