Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 20:21

Крим можна повернути за три дні (огляд преси)


Треба лише зробити чотири кроки. Перший – відключити Росію від міжнародної системи переказів «Свіфт»

Києву потрібно активніше робити все можливе, щоб повернути Крим, наголошує експерт «Газети по-українськи». Cкажімо, треба терміново створити кабінет міністрів Криму у вигнанні – в Генічеську на Херсонщині. Це найближче до кордону. Фіксувати на відео те, що діється в Криму. Приймати заяви від людей про порушення їхніх прав. На думку експерта, Крим можна повернути за три дні, якщо зробити чотири речі. Відключити Росію від міжнародної системи переказів «Свіфт». Ввести ембарго на нафту і газ із Росії. Закрити доступ її держбанкам до західних рахунків і кредитування. Заарештувати активи всіх причетних до анексії півострова. Тоді він швидко повернеться до складу України. Але до цього має долучитися уся світова спільнота, наголошує експерт «Газети по-українськи».

Петро Порошенко змінив повноваження секретаря Ради нацбезпеки й оборони. Секретар Радбезу Олександр Турчинов відтепер не вирішує кадрових питань у відомстві та не розпоряджається бюджетом. Його нові обов’язки – організація роботи Ставки верховного головнокомандувача, у разі її створення, та Воєнного кабінету РНБО. Причина рішення президента, як переконує «Газета по-українськи», – Порошенко хоче мати більше засобів впливу на рішення Радбезу, контролювати його апарат. До цього вдалися, бо Турчинов був партнером з коаліції, представляв інтереси «Народного фронту». Зараз ситуація змінилася. «Народний фронт» залишається в коаліції, однак його вплив суттєво зменшився. Тому Турчинову доведеться поступитися. Єдиним центром ухвалення військово-політичних рішень буде Ставка верховного головнокомандувача. Це необхідно у війні з Росією, бо нині є неузгодженість дій. Іноді різні силові відомства ухвалюють взаємно протилежні рішення, констатує газета.

Українців чекає черговий удар по кишені і оновлені чиновники. Як інформує газета «Сегодня», від 1 травня зміняться тарифи на газ, опалення, гарячу воду і набуде чинності Закон «Про держслужбу». Щоправда, є й хороша новина – зростуть і мінімальні зарплати та пенсії. Докладніше про те, чого ще чекати українцям від останнього місяця весни, «Сегодня» розповідає в статті «Програма на травень: тарифи і соціалка».

Про доцільність шкільних «тарифів» пише газета «Голос України». Видання констатує, що батьки часто нарікають на непомірні апетити шкільної адміністрації. А вчителі – на наполегливе бажання самих батьків постійно щось купувати й ремонтувати. Та чи справді здобуття середньої освіти неможливе без постійних батьківських грошових вливань? Якщо дійсно школи не можуть прожити без них, то як зробити цю плату прозорою, офіційною і обґрунтованою? Про це газета розмірковує в публікації «Чи заборонять у школах батьківські внески?»

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG