Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 23:03

Новий уряд має зняти валютні обмеження для інвесторів – американський банкір


Керівник Сітібанку в Україні розповів, що повинен зробити новий уряд, аби в Україну прийшов новий інвестор і почалося стале економічне зростання

Україна вже пройшла дно економічного падіння, найгірше позаду, вважає голова правління Сітібанку в Україні Стівен Фішер. Однак, щоб добитися сталого зростання економіки, потрібен суттєвий приплив інвестицій, наголошує банкір. Зараз прямі закордонні інвестиції становлять лише 1-2 мільярди доларів на рік, тоді як країна в нинішньому стані розвитку має щорічно отримувати до 10 мільярдів. Що повинен зробити новий уряд, аби в Україну прийшов новий інвестор і почалося стале економічне зростання? Про це американський банкір, який працює в Україні, розповів кореспондентам «Голосу Америки».

Стівен Фішер називає довгоочікуваним закінчення урядової кризи в Україні та призначення нового уряду. За його словами, перше, чого міжнародна бізнесова спільнота сподівається від нового Кабінету міністрів – це швидкого відновлення співпраці з МВФ.

«Для бізнесової спільноти, для закордонних інвесторів дуже важливо, щоб відновилася співпраця з Міжнародним валютним фондом, і Україна швидше отримала третій транш за програмою кредитування. Адже без продовження цієї програми перспектива стабільності й економічного росту опиниться перед серйозною загрозою», – каже керівник Сітібанку в Україні Стівен Фішер.

Коментуючи незначне пожвавлення, що намітилось в економіці України цього року, голова правління Сітібанку зазначає: це добрий знак, і найгірше залишилось позаду.

«Прогноз цьогорічного зростання становить приблизно 1,5% ВВП. А погоджений прогноз на наступний рік складає від 2 до 3% ВВП. Це позитивна тенденція в економіці. І, на мою думку, це свідчить, що найгірше в України уже позаду. Оце дно падіння, яке ми пройшли – мінус 7% у 2014 році, мінус 10% у 2015-у – на мій погляд, уже не повториться», – сподівається Стівен Фішер.

Водночас, за словами банкіра, є суттєва різниця між одним чи двома відсотками зростання і тим, що називається сталим ростом економіки.

«Країна потребує зростання на рівні 4-6%, аж ніяк не 1-1,5%», – говорить він.

Якщо уряд хоче цього досягти, він має одним із своїх перших кроків зняти існуючі обмеження на виплату валютних дивідендів. Тільки за таких умов в країну прийдуть прямі іноземні інвестиції, наголосив банкір.

Поміж завдань нового уряду цього року, безумовно, має бути відмова від контролю капіталів, скасування обмежень на виплату дивідендів інвесторам. Щойно це станеться – ви одразу побачите збільшення інвестицій, економічне зростання і, зрештою, зростання доходів населення
Стівен Фішер

«Лишень уявіть себе на місці потенційного серйозного закордонного інвестора, який хоче вкласти сюди капітал, привести нові інвестиції, але стикається із забороною виводити з України свої прибутки. Це дуже серйозна перешкода для будь-яких нових закордонних інвестицій. Ось тому поміж завдань нового уряду цього року, безумовно, має бути відмова від контролю капіталів, скасування обмежень на виплату дивідендів інвесторам. Щойно це станеться – ви одразу побачите збільшення інвестицій, економічне зростання і, зрештою, зростання доходів населення», – стверджує банкір.

Оцінюючи стан справ у банківській сфері, Стівен Фішер називає ситуацію стабільнішою, ніж 2 роки тому, і хвалить Нацбанк за те, що добився – цитата – «неймовірного прогресу в очищенні системи».

«Багато слабких банків, кримінальних банків, які займалися зловживаннями та відмиванням грошей, були закриті, пішли з ринку. І зараз у банківській системі України запроваджується те, що я називаю кращими практиками світового класу. Система більш стабільна, ніж була раніше. Вона ще не повністю очищена, залишається багато роботи попереду, але якщо порівнювати з тим, як було два роки тому, то я бачу великий, абсолютний прогрес», – зазначає Стівен Фішер.

А відповідаючи на запитання про те, як працюється Сітібанку – єдиному в Україні банку з американським капіталом, голова правління зауважив: «Я дуже пишаюся, що ми – американський банк в Україні. Ми дуже горді, що робимо внесок у майбутнє цієї країни та служимо нашим клієнтам – як тим, які вже працюють тут в Україні, так і тим, які лише планують сюди прийти».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG