Доступність посилання

ТОП новини

Протидія корупції чи боротьба корпоративних інтересів?


У Запоріжжі шукають винних у постачанні неякісних продуктів до навчальних закладів

Запоріжжя – Протистояння двох груп впливу вилилося у публічну площину. Так політичні експерти оцінюють скандал між мерією та прокуратурою Запоріжжя. Чиновники з’ясовують стосунки між собою на тлі теми щодо якості продуктів харчування у дитячих садочках.

Протидія корупції чи боротьба корпоративних інтересів?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Замість сиру – «сирний продукт», замість масла – спред. У Запоріжжі прокуратура підозрює міську владу у постачанні продуктів неналежної якості для харчування дітей у навчальних закладах. Та заступник міського голови Анатолій Пустоваров запевняє: вперше за кілька років тендер на їх закупівлю провели прозоро і чесно.

«З’явилась здорова конкуренція і вийшла економія у грошах. Може когось це не влаштувало, що може певні постачальники, деякі фірми, умовно кажучи, не потрапили, не пройшли за цим тендером. Ми тут не можемо коментувати, це вільний ринок», – розповідає він.

Протидія корупції чи боротьба корпоративних інтересів?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:08:01 0:00

Місцева влада не має повноважень перевірити якість продуктів, що постачають до дитсадків, каже посадовець. Відповідно звернулися до прокуратури з пропозицією взяти зразки продукції, провести експертизу та надати документи, що дозволять розірвати угоди з постачальниками.

Ми одразу відправили листа до прокуратури з проханням надати факти, щоб ми могли зробити якісь висновки
Анатолій Пустоваров

«Ми одразу, фактично наступного дня відправили листа від департаменту до прокуратури з проханням надати факти, які були озвучені, щоб на підставі цього ми могли зробити якісь висновки. На сьогоднішній момент такої реакції не було, тому ми самі почали звертатися до державної служби стандартметрології, щоб відправляти до неї зразки», – розповідає Анатолій Пустоваров.

Правоохоронці ж запевняють: вже звернулися до міського голови з вимогою усунути виявлені порушення і вжити дисциплінарних заходів винних посадовців. Розслідуванням справи опікується міська прокуратура номер два, очолювана Романом Мазуриком.

Направили листа на ім’я запорізького міського голови, щоб він розглянув, вжив заходів щодо накладення передбачених заходів щодо постачальників продукції
Роман Мазурик

«Направили листа на ім’я запорізького міського голови, в якому поставили питання, щоб він розглянув, вжив заходів щодо накладення передбачених заходів щодо постачальників продукції, розглянув також питання щодо розірвання договорів», – каже прокурор.

Та поки тривають внутрішні перевірки у мерії і розслідування прокуратури, чиновники з обох боків конфлікту по черзі проводять конференції і рапортують про успіхи у наведенні ладу у постачанні продуктів дитячого харчування. Також на місцевих інтернет сайтах з’явилась інформація про звільнення Романа Мазурика Її спростував на своїй сторінці Facebook представник ГПУ Владислав Куценко.

«Окремі місцеві запорізькі ЗМІ, як на мене, розпочали брудну компанію зі спробою дискредитації органів прокуратури та особисто керівника місцевої прокуратури № 2 Романа Мазурика... для тих хто чекає звільнення Мазурика повідомляю наступне! Ви може дочекатись лише його заохочення. Людина здійснює свої повноваження у відповідності до закону і користується підтримкою керівництва ГПУ».

Перетин інтересів чи боротьба з корупцією?

А тим часом у місті другий тиждень тривають мітинги на підтримку та проти міської прокуратури. Перетин інтересів двох корпоративних груп – так характеризує ситуацію, що склалась у Запоріжжі, місцевий політтехнолог Ігор Громов. Експерт пояснює: при попередньому мерові Олександрі Сіні в міських органах працевлаштували колишніх працівників прокуратури.

«Низка працівників прокуратури, що підпадали під люстрацію, виходили з прокуратури і при Сіні були працевлаштовані у низці комунальних підприємств. З одного боку, освоювали потоки, з іншого боку, відводили земельні ділянки», – каже політичний експерт.

Та керівництво міста змінилось і колишнім працівникам прокуратури не знайшлося місця у органах влади Запоріжжя. Це і стало приводом для протистояння двох груп місцевої еліти – каже експерт.

Знайшли найбільш просту зачіпку, з якої можна щось отримати
Ігор Громов

«Знайшли найбільш просту зачіпку, з якої можна щось отримати. Не факт, що за 2-3 місяці команда Буряка змогла все реформувати, перекрити всі схеми, потоки. Це не реально. Десь щось лишається. Знайшли зачіпку і почали», – пояснює Ігор Громов.

Експерт припускає, що усі відкриті прокуратурою кримінальні провадження щодо міської влади Запоріжжя та близьких до неї груп затягнуться надовго.

  • Зображення 16x9

    Євгенія Назарова

    Співпрацює з Радіо Свобода з 2015 року. Народилася в 1985 році у Запоріжжі. У 2007 році закінчила історичний факультет, а у 2011 році – аспірантуру Запорізького національного університету. Має ступень кандидата історичних наук. Із 2013 року працює у сфері журналістики.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG