Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 19:51

НАТО готове знищити агресора у разі нападу – голова Пентагону


Міністр оборони США Ештон Картер (ліворуч) вручає прапор новому головнокомандувачу сил НАТО в Європі Кертісу Скапаротті. Німеччина, Штутгарт, 3 травня 2016 року

Міністр оборони США Ештон Картер представив нового головнокомандувача сил НАТО у Європі, озвучив ключові позиції Альянсу

Росія розгорнула агресію у Європі, намагається зруйнувати принципи міжнародного порядку і безвідповідально брязкає ядерною зброєю. Таку заяву зробив міністр оборони США Ештон Картер у Німеччині. На церемонії представлення нового командувача Обєднаних сил НАТО у Європі він додав: «Головна стратегія НАТО – це стримування загрози, але в разі атаки Альянс переможе агресора».

Генерал армії США Кертіс Скапаротті замінив на чолі європейського командування НАТО Філіпа Брідлава, який вийшов на пенсію. Представляючи Скапаротті, міністр оборони США заявив, що посилення контингентів НАТО на східному фронті стане гарантією безпеки Європи від російської агресії.

Росія далі порушує суверенітет і територіальну цілісність України, Грузії та Молдови і активно погрожує нашим сусідам у Балтії. Росіяни розгорнули кампанію підриву міжнародних норм
Ештон Картер

«Росія далі порушує суверенітет і територіальну цілісність України, Грузії та Молдови і активно погрожує нашим сусідам у Балтії. У морі, в повітрі, у космосі та в кіберсередовищі росіяни розгорнули кампанію підриву міжнародних норм. Але найгірше те, що брязкання ядерною зброєю ставить під сумнів відданість нових російських лідерів питанню стратегічної стабільності та поваги до ядерної безпеки, яку мали лідери країн ядерної доби», – заявив міністр оборони США Ештон Картер.

Альянс зробить усе, аби уникнути війни з Росією, але в разі атаки дасть відповідь і знищить агресора, запевнив він.

Зусилля, які ми докладаємо тут, спрямовані на стримування агресії, але якщо стримування не допоможе, ми готові перемогти будь-яку агресію проти наших союзників
Ештон Картер

«Сполучені Штати зробили великий внесок у зміцнення наших партнерів по НАТО. Наприклад, ми посилюємо контингенти швидкого реагування в рамках операції «Атлантична рішучість». Ми заклали відповідні пропозиції до бюджету. Зусилля, які ми докладаємо тут, спрямовані на стримування агресії, але якщо стримування не допоможе, ми готові перемогти будь-яку агресію проти наших союзників», – наголосив Ештон Картер.

Міністр оборони США також заявив, що новий командувач НАТО продовжить політику адаптації сил Альянсу до нового типу загроз та гібридних атак.

«Під командуванням генерала Брідлава сили НАТО почали трансформацію, запровадили стратегію реагування на нові виклики, такі як кібератаки, гібридні акти агресії. Вони інтегрують традиційні і ядерні засоби стримування. Вони стали більш гнучкими, здатними швидко реагувати на загрози», – сказав Ештон Картер.

Кертіс Скапаротті перед призначенням на посаду командувача сил НАТО у Європі заявив, що підтримує надання Україні летального озброєння, зокрема протитанкових ракет «Джавелін», що необхідно для захисту суверенітету України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG