Доступність посилання

ТОП новини
Події

Москва. Чотири роки після розгону на Болотній площі (пряма трансляція)


6 травня виповнюється чотири роки з дня опозиційної акції «Марш мільйонів» на Болотній площі в Москві, яка завершилася зіткненнями демонстрантів з поліцією. Тоді кілька сотень людей були затримані, десятки звернулися за медичною допомогою, щодо багатьох учасників акції були складені протоколи про адміністративні правопорушення. Крім того, того ж дня Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу про масові заворушення. На сьогоднішній день його фігурантами є 35 осіб – останній з них був затриманий лише місяць тому.

Кожного року 6 травня громадські активісти та родичі фігурантів «болотної справи» приходять на Болотну площу. У 2013 році акцію узгодили зі столичною владою, і тоді, в першу річницю «болотної», підтримати заарештованих вийшли, за різними оцінками, від 10 до 30 тисяч осіб (чисельність учасників акції 6 травня 2012 року оцінювали до сотні тисяч осіб). З 2014 року московська влада ці акції не погоджує.

Цього року активісти також не збираються відмовлятися від своїх планів: ввечері вони зберуться на Болотній площі, незважаючи на те що мерія цей захід не погодила.

XS
SM
MD
LG