Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 11:29

Як прискорити вихід економіки з кризи? План для влади (огляд преси)


Владі необхідно зробити низку кардинальних кроків для наповнення бюджету – експерти

Економіка країни поступово виходить з кризи. Щоб цей процес пришвидшити, експерти газети «Сегодня» пропонують владі зробити низку кардинальних кроків, щоб серйозно поповнити держскарбницю. Одним з найбільш складних питань, на думку експертів, є проблема детінізації видобутку бурштину в Поліссі. Тому владі потрібно терміново брати галузь під держконтроль і шукати великих інвесторів. Важливо провести і чесну приватизацію держпідприємств. Трохи простіше можновладцям легалізувати гральний бізнес і знизити податки для малого та середнього бізнесу. І набагато складніше повернути колишню довіру громадян до банків, щоб люди почали знову зберігати заощадження на депозитах. Ці гроші дуже потрібні банкам і державі, адже на них можна кредитувати виробництво і будувати нові дороги, констатує газета. Заголовок публікації – «Врятувати країну: план для влади».

Верховна Рада готова зробити ще одну спробу дати Юрію Луценку зелене світло в крісло генпрокурора, констатує газета «Україна молода». Вирішення цього питання багато в чому залежить від того, що отримають сторони взамін своїх голосів. Утім, як зазначає видання, сподіватися на якісь зміни від цього призначення не варто. Адже сенс практично всіх політичних перестановок останнім часом полягає в тому, щоб зберегти статус-кво, який має більшість учасників політичного процесу. І передбачити, сторгуються сторони чи ні, стає все важче, констатує «Україна молода» у статті «Битва за Юру».

Зустріч міністрів закордонних справ «нормандської четвірки» з урегулювання конфлікту на Донбасі не досягла прогресу. Як переконує газета «День», всі розуміють безперспективність Мінських угод, але Україна дотримується їх. Тож лишається надія на збереження санкцій проти Росії. Для Києва є можливість заперечувати проти проведення виборів та змін до Конституції відсутністю умов безпеки для проведення голосування. І це правда, бо міжнародні норми для проведення демократичних виборів не будуть там дотримуватись. І цей козир Київ постійно повинен витягувати на переговорах, наголошує газета «День».

«Газета по-українськи» переконує, що Ющенко і Порошенко діяли подібно у стратегічно важливих сферах. Зокрема, обидва не притягли до кримінальної відповідальності високопосадовців попередніх режимів. Обоє призначили корумпованих генпрокурорів. Ні Ющенко, ні Порошенко не змінили правил для бізнесу й політики в Україні. Щоб досягти успіху, це потрібно було зробити в перші місяці на посаді й переконати олігархів слідувати новим правилам, наголошує газета.

Про те, який суспільний договір потрібен Україні, розповідає тижневик «Країна». Видання пише, що насамперед суспільний договір – це відмова громадянина від частини своїх прав на користь держави в обмін на підтримку порядку в суспільстві. Тобто легітимна влада будується на згоді громадян підкорятися визначеним правилам. В основу такого договору потрібно також закласти священне право власності. Майнові війни тривали з початку 1990-х. Вони робили політику привабливою для частини бізнесу. Ця епоха вичерпується. Формалізувати новий суспільний договір треба через Конституцію. Але слід мінімізувати вплив на її розробку і ухвалення політичних партій. Це мають зробити експерти – члени Конституційної асамблеї, наголошує експерт тижневика.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG