Доступність посилання

ТОП новини

У США за підозрою у шахрайстві заарештували колегу сина Байдена та партнера екс-міністра Злочевського


Прокурор США Пріт Бгарара
Прокурор США Пріт Бгарара

Йдеться про затримання групи із семи осіб, яким інкримінують незаконне отримання від інвесторів та племені американських індіанців понад 60 мільйонів доларів

Міністерство юстиції США повідомило у середу про затримання групи із семи осіб, яким інкримінується отримання незаконним шляхом від інвесторів та племені американських індіанців понад 60 мільйонів доларів. Серед затриманих Девон Арчер, член ради директорів компанії Burisma Holdings Ltd., яка належить колишньому міністру екології в уряді Азарова Миколі Злочевському.

Арешт Арчера жодним чином не пов'язаний із його роботою у Burisma. Сайт Мінюсту США повідомляє, що Арчера та шістьох інших осіб звинувачують в організації шахрайської оборудки задля отримання десятків мільйонів доларів від інвесторів та юридичної особи, яка представляє американських індіанців.

Стверджується, що підозрювані переконали юридичну особу, яка представляє плем'я індіанців оглала сіу (Oglala Sioux Nation), випустити цінні папери, збрехавши про намір інвестувати прибутки від випуску облігацій. Замість інвестування прибутків від продажу цінних паперів таким чином, який би дозволив створити капітал для розвитку та допомогти покрити витрати на сплату по відсотках передбачених цінними паперами, підозрювані (як стверджується) привласнили собі більшість грошей та використали їх для сплати за власні витрати, будинки, машини, подорожі та ювелірні вироби.

Шахрайство, у якому звинувачують підозрюваних, не обмежилось плем'ям індіанців. Підозрювані обманом підштовхнули непоінформованих інвесторів до придбання цінних паперів, приховуючи від них факти щодо облігацій, включно з браком ліквідності. Шахрайство, у якому звинувачуються підозрювані, мало катастрофічні наслідки: плем'я індіанців має фінансові зобов'язання у десятки мільйонів доларів, які вони не здатні сплатити, а інвестори втратили десятки мільйонів і отримали бонди, які їм не потрібні», – цитує прокурора Мангеттана Пріта Бгарару сайт Мінюсту.

Девона Арчера та інших підозрюваних звинувачують за статтями про змову з метою здійснити шахрайство з цінними паперами, обвинувальний вирок, в якій тягне ув'язнення на 5 років та максимальний штраф у 250 тисяч доларів або подвійний обсяг коштів отриманих, або втрачених внаслідок злочину; про шахрайство з цінними паперами, що передбачає ув'язнення на 20 років та максимальний штраф у 5 мільйонів доларів або подвійний обсяг коштів отриманих, або втрачених внаслідок злочину.

Девон Арчер, серед іншого, обіймає посаду директора у Раді директорів компанії Burisma Holdings Ltd., яка належить колишньому міністру екології в уряді Азарова Миколі Злочевському, де його колегами, серед іншого, є син віце-президента США Джозефа Байдена Гантер та екс-президент Польщі Кваснєвський. В Україні та Великій Британії щодо Злочевського велось слідство з приводу можливого відмивання екс-міністром коштів.

«Пан Арчер та Гантер Байден разом працювали в американській інвестиційній компанії Rosemont Seneca Partners», – розповідає у статті впливове видання The Wall Street Journal.

Загалом, робота Гантера Байдена у компанії колишнього міністра уряду Януковича, підозрюваного у корупції, неодноразово ставала предметом цікавості західних журналістів та критики щодо самого віце-президента США.

Зокрема місце роботи Гантера кинуло тінь на відому промову Байдена у Верховній Раді, в якій він розкритикував корупцію в Україні та наголосив, що вона висмоктує ресурси з України.

«Байден у своїй промові розповідає, як корупція висмоктує ресурси з України. А чи не опиняються зрештою ці ресурси у кишені сина Байдена?», – писав тоді Джеймс Марсон, заступник голови Московської редакції The Wall Street Journal.

Тоді ж Дарія Каленюк, голова Центру протидії корупції, заявила ЗМІ, що Гантеру Байдену у Burisma Holdings Ltd. може бути відведена роль прикриття. Мовляв, прізвище Байден відбиває у слідчих Генеральної прокуратури України бажання розбиратись, чим насправді займається компанія.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG