Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 20:51

Генсекретар ОБСЄ не бачить ознак підготовки до наступу на Донбасі


«Ми не бачимо чогось, щоб свідчило про підготовку до великої наступальної операції»

Активізації боїв на Донбасі найближчим часом навряд чи можна чекати, але конфлікт ризикує перейти у стадію замороженого та затягнувся на роки. Про це в ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту «Голосу Америки» заявив генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзаннієр.

«Ми не бачимо чогось, щоб свідчило про підготовку до великої наступальної операції, нового більш агресивного етапу в конфлікті», – сказав він.

За його словами, спостерігачі мають значні труднощі із доступом на території для моніторингу, а кількість випадків порушень режиму припинення вогню зростає.

«На жаль, періодично наших спостерігачів не допускають на певні території для їх моніторингу, їм погрожують, інколи із використанням зброї. У нас проблеми з обома сторонами, хоча таких інцидентів у кількісному вимірі набагато більше на територіях під контролем сепаратистів. Зараз ми знову бачимо, що кількість порушень поступово зростає. Ми намагаємося інвестувати більше в політичний процес та встановлення на місці механізму деескалації ситуації,який включає в себе залучення російських та українських військових», – сказав Дзаннієр.

Поки що, каже він, в ОБСЄ не розглядають конфлікт на сході України як заморожений, але ризик, що сьогоднішня ситуація може затягнутися на роки, стає більшою щодня.

«За умови відсутності значного прогресу на політичному рівні, розв’язати конфлікт ставатиме все складніше. Саме тому нам потрібно більше залучення на політичному рівні».

Генсекретар ОБСЄ вважає, що пришвидшити досягнення миру в Україні може більше залучення до процесу інших країн-членів ОБСЄ, не лише тих, що входять до «нормандської четвірки».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG