Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 22:52

ЗНО-2016: що змінилось для абітурієнтів


(©Shutterstock)

Результати ЗНО всім зарахують як оцінку за випускний іспит

Оксана Селюк

Київ – Цього року тексти зовнішнього незалежного оцінювання стали однорівневими: Центр оцінювання якості освіти визнав експеримент із іспитами двох рівнів складності невдалим. Результати ЗНО відтепер зараховуватимуть як оцінку за випускні іспити, а виші прийматимуть лише електронні заяви. Це має зменшити витрати вищих навчальних закладів на роботу приймальних комісій. Крім обов’язкового тесту з української мови та літератури, найпопулярнішими предметами стали історія України та математика. Попереду ще тестування з іноземних мови, географії, хімії, фізики та біології.

Готуватися до ЗНО почала ще влітку

«Попередній, одинадцятий, клас показав, що було дуже тяжко. Тому готуватися до ЗНО почала ще влітку», – розповідає Радіо Свобода випускниця Альона Філоненко. Дівчина вважає, що проведені над тестами години не пройшли для неї даремно. Схожі до попередніх років запитання уже траплялись їй у цьогорічних тестах. Тому швидко знайти правильну відповідь виявилося не складно. «Але помилок не уникнути», – каже випускниця. Найбільше з них зробила «через неуважність».

Цього року Міноствіти вчергове вирішило наблизити стандарти проведення тестувань до європейських. Попри низку нововведень, незмінними залишається ліміт на кількість предметів та шкала оцінювання робіт. Так, кожен випускник може скласти ЗНО максимум з чотирьох предметів, а роботи оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів.

Від нововведень попередніх років, таких як дворівневі тести з математики та української мови, цього року вирішили відмовитися.

Порівняно з попередніми роками, зросла явка на ЗНО: якщо в попередні вона трималась на рівні 80%, то цьогоріч сягнула 95%. Експерти це пов'язують якраз із тим, що відтепер бали за тестування вноситимуть до атестатів.

Єдиний збій у системі стався 5 травня через атаку на сайт Центру оцінювання якості освіти, тому Центр допустив абітурієнтів до іспиту без запрошень-перепусток.

«Протягом дня було відновлено всі сервіси, які мали працювати на відповідних швидкостях із необмежениною кількістю запитів користувачів», – зазначив директор Центру Вадим Карандій.

Як скласти ЗНО учасникам АТО та жителям окупованих територій

Жителі окупованих територій сходу і кримчани, а також учасники АТО, теж зможуть взяти участь у тестуванні. Термін подачі документів для цієї категорії подовжили до 20 травня. Заяви на участь в оцінюванні майбутні учасники можуть надіслати поштою або через інтернет. Документи слід подати до одного з регіональних центрів, у якому абітурієнт проходитиме тестування. Дізнатися більше про процедуру реєстрації та ЗНО-2016 такі учасники можуть на сайті МОН або Центру оцінювання якості освіти.

Альона Філоненко каже: однокласники вже обговорили результати тестувань з учителями. Хоча бали не у всіх ідеальні, подавати документи на участь у додатковій сесії поки не збираються. «Ситуація не така критична», – запевняє дівчина. Тому свої зусилля та увагу Альона планує направити на тестування з предметів, що лишились.

Ті абітурієнти, які не встигли подати документи на участь в основній сесії, зможуть податися на додаткову – вона пройде у період із 14 червня до 4 липня. Реєстрація на неї триває до 20 травня 2016 року.

Результати ЗНО зарахують як оцінку за випускний іспит

Цього року випускникам результати ЗНО з української мови і літератури, а також математики та історії України зараховуватимуть як оцінки за державну підсумкову атестацію. Оцінки з цих предметів виставлятимуть на основі набраних під час тестування балів, які переведуть у 12-бальну шкалу та виставлять в атестат. Однак, це можливо, лише якщо випускник подолав «поріг», набравши мінімальний бал. Ті, для кого ця задача виявилася непосильною, муситимуть здавати підсумкову атестацію аж наступного року. Тобто, ризик лишитися без атестату про отримання середньої освіти цілком реальний.

Анжеліка Котова, студентка Національного університету фізичного виховання і спорту України, вступила з першого разу й тепер навчається на бюджеті. Тестування складала двічі в 2014 та 2015 роках, обидва рази подолавши «поріг». Запорукою свого успіху вважає якісну підготовку.

За балами ЗНО «перескочила» тих, хто мав вищі, ніж у мене, оцінки за творчий конкурс

«Я добре склала ЗНО і за балами «перескочила» тих, хто мав вищі, ніж у мене, оцінки за творчий конкурс. Так я й вступила на бюджет», – каже вона.

Сертифікати ЗНО будуть дійсними кілька років

У Міносвіти повідомили, що сертифікати ЗНО-2016 абітурієнти зможуть використати й при вступі наступного року, а можливо – й пізніше.

Сертифікати ЗНО можуть бути дійсними впродовж 2-3 років
Лілія Гриневич

«Зараз напрацьована така методологія зовнішнього незалежного оцінювання, коли можна говорити про те, що сертифікати ЗНО можуть бути дійсними впродовж 2-3 років», – каже міністр освіти Лілія Гриневич.

Тепер зарахування у виші відбуватиметься «в одну хвилю»​

З 2004 року вступ до українських вишів відбувається за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Альона Філоненко мріє вступити до Києво-Могилянської академії.

«Зараз основну роль відіграють бали ЗНО. Бюджетні місця не гумові», – міркує майбутня студентка.

Цього року кожен університет визначатиме мінімальний бал для вступу самостійно. А зарахування абітурієнтів відбуватиметься «в одну хвилю», у попередні роки їх було три.

Студентка Анжеліка розповідає: «Коли складала вперше, то дуже хвилювалась. Другого разу було вже легше. Було усвідомлення того, що ти вже навчаєшся на бюджеті, і тобі нічого боятись».

Головне – сильно не хвилюватись

Майбутнім студентам дівчина радить: «Головне – сильно не хвилюватись. Тому що хвилювання теж відіграє свою роль. А взагалі, якщо ти готувався, якщо знаєш матеріал, то можеш скласти все спокійно і вступити на бюджет».

Вступна кампанія-2016 розпочнеться 11 липня. Списки зарахованих на бюджет цього року виші мають оголосити не пізніше 6 серпня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG