Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 22:33

Суд у Росії. Що очікує на українців Карпюка і Клиха?


Микола Карпюк під час засідання суду у Грозному. 18 травня 2016 року

Присяжні вже винесли звинувачувальний вердикт Миколі Карпюку та Станіславу Клиху

Українці Микола Карпюк та Станіслав Клих, над якими завершується судовий процес у Росії – у Верховному суді Чечні – 19 травня були визнані колегією присяжних винними у всіх інкримінованих їм звинуваченнях. За версією звинувачення, українці, як члени організації УНА-УНСО, брали участь у боях за Грозний, і вбили та поранили кілька десятків російських солдатів. Присяжні визнали, що версія обвинувачення доведена.

Антон Наумлюк
Антон Наумлюк

У Верховному суді Чечні громадян України захищають чеченський адвокат Докка Іцлаев, Марина Дубровіна зі Ставрополя і москвич Ілля Новіков, відомий по процесу української льотчиці Надії Савченко. На думку захисту Карпюка і Клиха, на присяжних, які винесли звинувачувальний вердикт, міг чинитися тиск. Про те, що дало привід адвокатам думати саме так, розповів журналіст Радіо Свобода Антон Наумлюк, який був єдиним представником ЗМІ на судовому засіданні 19 травня.

Присяжні пішли в дорадчу кімнату і явно не могли домовитися відразу. Тобто була якась кількість людей, які не погоджувалися, судячи з усього, з обвинувальним вердиктом

«Учора ввечері (18 травня – ред.) присяжні пішли в дорадчу кімнату і явно не могли домовитися відразу. Тобто була якась кількість людей, які не погоджувалися, судячи з усього, з обвинувальним вердиктом. Після цього голова колегії запропонував піти на перерву на ніч, їм повернули телефони, вони були у вільному доступі. І сьогодні вранці досить швидко ухвалили рішення. Цей і кілька інших випадків дозволили адвокатам сказати, що на колегію міг чинитися тиск», – розповів журналіст.

Недосконалий інститут суду присяжних

Рішення присяжних було цілком передбачуваним, вважає голова ради правозахисного центру «Меморіал» Олександр Черкасов. На його думку, інститут суду присяжних у Росії далекий від досконалості в принципі, а про Чечню в цьому аспекті і говорити не доводиться. Черкасов виступав у цьому процесі як свідок захисту і, за його словами, судова рівноправність сторін не була дотримана.

Станіслав Клих під час засідання суду у Грозному. 17 травня 2016 року
Станіслав Клих під час засідання суду у Грозному. 17 травня 2016 року
Наш аналіз обвинувального висновку не залишив каменю на камені від цієї ненаукової фантастики, займає 64 сторінки!
Олександр Черкасов

«Колегія присяжних чула насамперед версію обвинувачення. Зате свідчення захисту було досить обмежене. Всього лише півгодини допитували мене. При тому, що наш аналіз обвинувального висновку не залишив каменю на камені від цієї ненаукової фантастики, займає 64 сторінки! Так що в сумі, присяжні, напевно, не дуже кривили душею, роблячи єдино вірний вибір, що диктується владою. Владою аж ніяк не судовою», – зазначив Черкасов.

Раніше в інтерв’ю Радіо Свобода Олександр Черкасов говорив, що у нього склалося враження, що Микола Карпюк та Станіслав Клих у Грозний вперше потрапили тільки на цьому суді. Між іншим, на судовому засіданні, принаймні, Станіслав Клих наголошував, що ніколи до цього процесу не був у Чечні.

За словами журналіста Антона Наумлюка, адвокати вже сказали, що будуть наполягати на відмові від обвинувачення за статтею про вбивство російських військовослужбовців 31 грудня 1994 року на підставі закінчення терміну давності. У цьому випадку залишиться тільки стаття «Участь у бандитському угрупованні». Який термін зажадає звинувачення для Миколи Карпюка та Станіслава Клиха – стане відомо 24 травня.


На цю ж тему:

19.05.2016
Микола Карпюк на суді: Навіщо факти, докази, коли існує електричний струм?

«Як мені жартують тут чеченці: «Ти що, Миколо, не знав, що в Російській Федерації бути українцем – це кримінально карне діяння? Тепер знаю» далі

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG