Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 16:14

Україні дорікнули, що не знищила арсенал протипіхотних мін


Марі Вергам: Україна не виконує вимог так званої Оттавської конвенції

Україна не змогла виконати умови необхідні для отримання дозволу на відстрочку раніше встановленого кінцевого терміну знищення наявних у неї запасів протипіхотних мін. Про це, коментуючи зустріч країн-підписантів Конвенції про заборону використання, накопичення, виробництва та передачі протипіхотних мін та їх знищення заявила Марі Вергам, яка очолює відділ контролю озброєнь у міжнародній організації Human Rights Watch.

Експерт зазначила, що ситуація є серйозною проблемою, адже серед іншого, Україна не виконує вимогу так званої Оттавської конвенції у частині знищення наявного арсеналу протипіхотних мін та їх знешкодження.

Україна ратифікувала Конвенцію у грудні 2005 року. Первинний кінцевий термін для знищення наявного арсеналу протипіхотних мін сплив у 2010 році. У грудні 2014-го Україна обіцяла надати інформацію щодо знищення протипіхотних мін у 2015 році. За інформацією сайту Конвенції, в Україні має бути знищено 5 584 371 протипіхотних мін.

Відповідно до умов Конвенції, Україна оголосила, що планує залишити 605 мін для розробки методики підготовки саперів, знешкодження та знищення мін.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG