Доступність посилання

ТОП новини

У Києві склала присягу нова група добровольців Корпусу миру США


(©Shutterstock)

Після вимушеної перерви американські волонтери навчатимуть дітей англійської мови, гуртуватимуть молодь навколо корисних для громади справ

Група новобранців – а їх 68 – присягнули служити Україні. Це вже друга група волонтерів зі Сполучених Штатів, що прибула сюди після вимушеної перерви, пов’язаної з революцією і війною.

«Мене звати Джейда, я з Чикаго, поїду в Суми».
«Я з Техасу, їду в Монастирище».
«Я із Массачусетсу, їду в Івано-Франківськ».

Вони приїхали з Америки, щоб два роки послужити Україні. Навчатимуть дітей по селах англійської мови, гуртуватимуть молодь навколо корисних для громади справ.

«Я обрав Україну, бо мене надихнув Євромайдан, хочу допомогти вам позбутися радянської цвілі».
«Для мене честь послужити народу України».
«Я вдягла вишиванку, бо це красиво і я хочу долучитися до української культури».

Сьогодні вони не змовляючись вдягли вишиванки. Бо урочиста подія – складання присяги. Позаду кілька місяців підготовчої програми: американські волонтери жили в українських родинах, освоювалися, вчили мову. Опанували українську настільки, що співають а капела гімн… і розмовляють майже без акценту.

Нових добровольців Корпусу миру США привів до присяги посол Джеффрі Пайєтт.

Як він зізнається, йому випадає робити це вперше. Адже Корпус миру надовго – більш ніж на рік – призупиняв свою роботу в Україні через революцію і війну. Тепер присутність тут американських волонтерів помалу відновлюється.

Нова група із 68 новобранців – уже друга після вимушеної перерви. І якщо так далі піде, Україна невдовзі відновить свій статус країни, що приймає найбільше добровольців Корпусу миру з усіх країн світу.

«Мене потішило, що так багато волонтерів вибирають Україну, могли б поїхати куди завгодно, але приїхали сюди», – сказав директор Корпусу миру США в Україні Денні Ротертсон.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG