Доступність посилання

ТОП новини
07 серпня 2020, Київ 21:55

Касир «регіоналів» («СХЕМИ» | ВИПУСК №89)


Також у випуску: Викриті. «Чорна каса» Партії регіонів | Недоторканні: справа «рюкзаків Авакова»

Касир

Імя Євгена Гєллєра знайоме українцям ще з часів Януковича – цей впливовий соратник Ріната Ахметова тоді очолював бюджетний комітет у парламенті.Окрім цього вважалося, що Гєллєр контролював і ще одну касу – партійну, принаймні на парламентських виборах у 2012 році звітував у ЦВК як розпорядник рахунків Партії регіонів.

Тепер деякі подробиці про те, як, кому і на що у 2012 році могли роздаватись гроші з неформальної готівкової каси цієї політсили, стали відомі завдяки публікації так званої «чорної бухгалтерії» «регіоналів». У ній прізвище Гєллєр майоріє частіше за інші. Досі у правоохоронців після Майдану не було питань до так званого «касира» «регіоналів». Чи виникне тепер?

Враховуючи, що на день народження Гєллєра, свідками якого ми випадково стали, приходять такі поважні гості, як наприклад, голова Адміністрації президента Порошенка Борис Ложкін? Касир. Розслідування Михайла Ткача.

ВИКРИТІ. «Чорна каса» Партії регіонів

Опубліковані на сайті «Українська правда» матеріали під назвою «Чорна бухгалтерія Партії регіонів» вимагають подальшого вивчення не лише з боку правоохоронців, а й суспільства. Якщо документи справжні – а на користь цього свідчать багато фактів, – то з них країна може зробити серйозні висновки стосовно низки політиків, політологів та видань. Наші Катерина Каплюк та Максим Савчука аналізували ці матеріали та по гарячих слідах поспілкувалися з тими, чиї прізвища в них зустріти було найбільшою несподіванкою.

Недоторканні: справа «рюкзаків Авакова»

Анатолій Матіос залишається керувати військової прокуратурою – новообраний Генпрокурор Юрій Луценко залишив його на посаді свого заступника. Окрім власне військових злочинів військова прокуратура розслідує і злочини інших правоохоронців, як-от працівників Міністерства внутрішніх справ. А тепер пригадуєте відео, де людина дуже схожа на сина міністра Авакова, приходить у кабінет до його заступника Чеботаря? І далі обидва вирішують, як міністерський син отримає гроші з державного бюджету – нібито на постачання рюкзаків для потреб МВС. Якщо відео справжнє – це юристи трактують щонайменше як змову. Саме Матіос та його підлеглі взалися за цю справу з ВІП-фігурантами. Минуло 9 місяців. Який її результат? Слідкував Олександр Чорновалов.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG