Доступність посилання

ТОП новини

Масштабні навчання НАТО в Польщі: альянс готовий захистити східний фланг


Литовсько-польсько-українська бригада розпочала участь у навчанні «Анаконда-2016». 7 червня 2016 року

«Це чіткий сигнал з боку НАТО, і також Польщі та її найближчих союзників, що існує воля, готовність та здатність захищати східний фланг НАТО»

У Польщі розпочались широкомасштабні навчання НАТО під кодовою назвою «Анаконда-2016» з участю 31 тисячі військових із 24 країн-членів альянсу та країн-партнерів, включно з Україною. Маневри відбуваються поблизу міста Торунь у центральній Польщі і є найбільшими в історії навчаннями НАТО на польській території – хоча проводяться вони щодва роки. Цими навчаннями НАТО хоче продемонструвати готовність захищати свій схдний фланг – зокрема, нових членів – на тлі агресивної політики Кремля в регіоні.


У навчаннях найпотужніше з 31 тисячі військових представлені Польща та США, в них також беруть участь Велика Британія, Канада, Чехія, нейтральні Швеція та Фінляндія. Серед учасників і три балтійські держави-члени НАТО – Литва, Латвія та Естонія, і саме їх багато експертів та західна преса вважають вразливими через самовпевнену агресивну політику Кремля – надто після анексії Криму та на тлі конфлікту на сході України. Українські вояки також вперше беруть участь у навчаннях «Анаконда».


Генерал-лейтенант американської армії, начальник штабу армії США Марк Міллей так пояснив мету навчань Анаконда -2016: «Сумісність та колективна готовність сил НАТО – ось про що йдеться на оперативному й тактичному рівнях, а на стратегічному рівні йдеться про те, щоб союз НАТО мав здатність довести, що є союзом вільних і незалежних держав-членів».

«Європа вже 70 років і 25 років від часу падіння Берлінського муру демонструє, як мир та процвітання можуть розквітнути за умов верховенства права, забезпечення однакового захисту прав людини та свобод для всіх громадян», – додав начальник штабу американської армії.

Американські війська висаджуються з парашутами в рамках військових навчань НАТО «Анаконда-2016». 7 червня 2016 року
Американські війська висаджуються з парашутами в рамках військових навчань НАТО «Анаконда-2016». 7 червня 2016 року

Начальник оперативного командування Війська польського генерал-лейтенант Марек Томачинський наголосив на особливій важливості участі американських, британських, іспанських та військовослужбовців із інших країн – тобто на багатонаціональному характері маневрів.

«Однак було б помилкою не згадати тих, хто представляє країни-партнери і бере участь у цих навчаннях уперше – як-от військові з України, Грузії, Македонії, Швеції та Фінляндії», – сказав Томачинський.

НАТО проводить широкомасштабні військові навчання в Польщі напередодні ключового саміту
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00


Навчання відбуваються на полігоні Устка поблизу Торуня – це на північ від Варшави – і вони проводяться рівно за місяць до ключового саміту НАТО в польській столиці, де серед головних питань буде й тема передислокації у країни Балтії та Польщу чотирьох батальйонів НАТО, військовослужбовці яких перебуватимуть там на ротаційній основі.

«Це чіткий сигнал з боку НАТО, і також Польщі та її найближчих союзників, що існує воля, готовність та здатність захищати східний фланг НАТО», – пояснює мету навчань «Анаконда-16» польський експерт з питань безпеки Марек Сверчинський.


Речник Кремля Дмитро Пєсков розкритикував проведення навчань НАТО в Польщі, сказавши, що вони «не сприяють атмосфері довіри й безпеки» у Європі.

Деякі мешканці Торуня так реагують на проведення навчань «Анаконда»:

– Навчання потрібні з огляду на нашого «друга» на сході. Якщо Путіна не налякати, якщо його залишити без уваги, то він може робити все, що йому заманеться. Він вже показав, на що здатен, у Криму.

– Якщо Польща очікує на якийсь напад, тоді це добре, що проводяться ці навчання. Але особисто я вважаю – і це, можливо, є наївним ставленням, – що ці навчання не потрібні.


Одним із ключових епізодів перших двох днів навчань стало форсування річки, а також максимально наближена до реальності «битва» за стратегічний міст.


Також була й висадка повітряного десанту американських, британських та польських військових із бойовою технікою.

Навчання триватимуть до 17 червня, а потім частина американських учасників маневрів поїде далі маршем до Естонії через усі три балтійські країни.

  • Зображення 16x9

    Ростислав Хотин

    Працював кореспондентом агентства Reuters у Києві, на Всесвітній службі «Бі-Бі-Сі» в Лондоні, кореспондентом телеканалу «1+1» та агенції УНІАН у Брюсселі, а нині – редактор Радіо Свобода в Празі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG