Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 19:03

«Опозиційний блок» вимагає скасувати підвищення тарифів для населення


«Опозиційний блок» вимагає владу перерахувати тарифи на житлово-комунальні послуги бля населення.

«Влада повинна припинити грабувати людей і тримати їх за дурнів. «Опозиційний блок» вимагає негайно скасувати постанови Яценюка і Гройсмана про підвищеннях розцінок на житлово-комунальні послуги і надалі підвищувати їх тільки у тому випадку, коли уряд пояснить людям кожну цифру, забезпечивши прозорість тарифів. Ми також вимагаємо негайно перерахувати всі тарифи, виходячи з їх реальної ринкової ціни, і забезпечити всі будинки лічильниками», – мовиться у повідомленні «Опозиційного блоку», опублікованому 9 червня.

Раніше у четвер керівник профільного управління Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Світлана Черних повідомила про підвищення тарифів на теплову енергію та послуги центрального опалення для населення майже вдвічі з 1 липня 2016 року.

«Чинний середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 гривні за 1 гігакалорію, з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1043 гривні за гігакалорію», –зазначила Черних.

10 травня керівник відділу інформації і комунікації з громадськістю НКРЕКП Іван Слободянюк в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що комісія не підвищувала тарифів на тепло та гарячу воду для населення, а лише схвалила проекти.

Проте 5 травня у коментарі агентству «Інтерфакс Україна» голова комісії Дмитро Вовк повідомив, що НКРЕКП підвищила тарифи на теплову енергію і послуги централізованого опалення на 75-90% із 1 липня 2016 року.

Кабінет міністрів України з 1 травня зобов’язав компанію «Нафтогаз України» продавати населенню природний газ за єдиною ціною 6 879 гривень за тисячу кубічних метрів. Ціну продажу газу для потреб теплокомуненерго також встановили на рівні 6 879 гривень за тисячу кубічних метрів. Ця ціна є нижчою за чинну загальну вартість газу для споживачів, але більше ніж удвічі перевищує ту, яку сплачують підприємства, які виробляють тепло та гарячу воду. Експерти попереджали, що таке підвищення призведе до зростання вартості опалення та гарячої води більше ніж у два рази.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG