Доступність посилання

ТОП новини

У Мінську говорили про безпеку на Донбасі і поліцейську місію ОБСЄ


Розведення сил обговорили «в позитивному дусі», а у звільненні заручників поступу далі немає

У Мінську відбулися зустріч радників керівників країн «нормандської четвірки», а також черговий раунд переговорів Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі.

Зустріч радників відбувалася в тому ж «Президент-готелі» у столиці Білорусі, що й чергове засідання Тристоронньої контактної групи. Делегації на переговорах очолювали радники канцлера Німеччини, президентів Франції і Росії (то був Владислав Сурков) та заступник голови адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв.

Мартін Сайдік
Мартін Сайдік

Представник ОБСЄ на переговорах у Мінську Мартін Сайдік із цього приводу заявив: «Мова йде про один із елементів єдиного політичного процесу, який має за мету втілення в життя мінських угод. Очевидно, що для успішного руху шляхом їхньої реалізації потрібна політична воля усіх залучених сторін».

За інформацією від прес-служби президента України, радники президентів, зокрема, обговорювали питання безпеки на Донбасі та розгортання поліцейської місії ОБСЄ, політичне врегулювання конфлікту і підготовку до наступної телефонної розмови у «нормандському форматі».

Розведення сил обговорили «в позитивному дусі»

У рамках Тристоронньої контактної групи головних тем засідання групи було дві. Перша – це зростання кількості обстрілів на лінії зіткнення останнім часом.

У зв’язку з цим представники сторін у Контактній групі ще 10 червня провели переговори в режимі відеоконференції та доручили Спільному центрові координації та контролю за дотриманням режиму тиші та Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні розслідувати всі останні випадки обстрілів на Донбасі. Доповідь про це сьогодні було заслухано.

Цю роботу буде продовжено, заявив Сайдік. «У подробицях обговорювалися також питання розведення сил на лінії зіткнення, і координатор підгрупи з питань безпеки підкреслив позитивний дух, який панував при обговоренні цього питання», – повідомив він.

А у звільненні заручників поступу далі немає

Актуальним питанням останніх днів стало те, чи продовжиться звільнення заручників та полонених у збройному конфлікті на Донбасі. І на зустрічах у Мінську українська сторона продовжувала наполегливо вимагати цього.

Вона називала конкретні прізвища полонених, вона готова на компроміси, але угруповання «ДНР» і «ЛНР» та Росія, яка їх підтримує, у відповідь вимагають загальної амністії для всіх учасників бойових дій у Донбасі. Тому модератор на переговорах Мартін Сайдік змушений був знову висловити розчарування.

«На жаль, незважаючи на численні зусилля, не вдалося досягти прогресу у звільненні осіб, яких незаконно утримують у зв’язку з конфліктом. Координатор закликав сторони виявити більше політичної волі для вирішення цього питання, в першу чергу для звільнення хворих та поранених», – сказав він.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи відбудеться 29 червня.

  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG