Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 15:01

Якщо Росія вдасться до повномасштабного наступу, її втрати будуть неспівмірні з цілями – Жданов


Фото ілюстративне (©Shutterstock)

«Наразі стартував новий етап Холодної війни. Гонка озброєнь йде повним ходом»

Перевірка військових частин в Російській Федерації вздовж українського кордону – ніщо інше, як створення резервної армії, оскільки в Росії вичерпався ресурс добровольців, заявив в ефірі Радіо Свобода військовий експерт Олег Жданов. Тож остаточні рішення щодо відкритої війни Кремль ухвалюватиме за результатами цих навчань. У будь-якому випадку, головною мішенню для агресора лишається Україна, констатує експерт. Крім того, за словами експерта, демонстрування сили – єдиний спосіб Росії повернутися у «велику політику».

– Пане Олеже, наскільки обґрунтованими є побоювання західних та українських фахівців, що Росія збільшить збройний тиск на Україну, або ж відкриє іще один фронт проти іншої держави?

– Питання зараз в тому, що Російська Федерація частково вичерпала свій ресурс добровольців, який бажає стати в стрій, взяти до рук зброю і повоювати. Тобто було ухвалено рішення про створення резервної армії. І сьогоднішня перевірка частин в Російській Федерації вздовж наших кордонів – це ніщо інше, як створення резервної армії, відновлення мобілізаційного ресурсу, його навчання і постановка в стрій. І ці навчання покажуть наскільки суспільство в Росії готове стати на захист своєї батьківщини. Тому що там йде пропаганда того, що вони в оточенні і що всі хочуть напасти на Росію.

Головним об’єктом застосування Збройних сил Росії, на жаль, лишається наша країна. Бо на сьогодні ми є найслабшою ланкою всього ланцюжка

Відповідно звідси керівництво Російської Федерації підбиватиме підсумки про те, наскільки вони боєздатні, наскільки можуть наростити швидко свої Збройні сили і відповідно їх застосовувати. У цьому випадку головним об’єктом застосування Збройних сил Росії, на жаль, лишається наша країна. Бо на сьогодні ми є найслабшою ланкою всього ланцюжка. В Прибалтику, ми знаємо, до трьох тисяч військовослужбовців перекинули, туди перекинули танки, авіацію, систему РЕБ (радіоелектронної боротьби) та посилили інші підрозділи. Польща поставила авіацію НАТО вздовж нашого західного кордону і також почуває себе більш впевнено.

Альянс перекидає сили з материкової Америки на континентальну Європу. Це, мабуть, вперше за останні 25 років розширення НАТО відбувається за рахунок переведення військ, ане за рахунок прийняття нових членів. Але і командування НАТО також перебралося ближче до своїх східних кордонів – переїхало в Румунію. І в Румунії, і в Польщі активно будується протиракетна оборона. Тобто фактично на сьогоднішній день стартував новий етап Холодної війни. Гонка озброєнь йде повним ходом. До того ж з обох боків.

– Пане Олеже, Ви кажете, що Україна – це головний об’єкт, але не згадуєте Білорусь. Чи є загрози для іншого нашого сусіда?

Для Білорусії загроз жодних не може бути, оскільки де-факто Білорусія знаходиться під жорстким контролем Російської Федерації

– Для Білорусії загроз жодних не може бути, оскільки де-факто Білорусія знаходиться під жорстким контролем Російської Федерації. І економіка Білорусії настільки залежна від Росії, плюс присутність російських військ на території Білорусії. Справа в тому, що, я нагадаю,у 2014 році з початком активності бойових дій, Російська Федерація взяла Білорусь у військову групу ударною авіацією у складі близько 5-6 тисяч військовослужбовців. Тобто у Білорусії взагалі ніяких немає шансів проявити якусь свою самостійність. Зараз питання вирішено: в Брянську будуватимуть велику військову базу, на якій у мирний час дислокуватиметься дивізія, а у військовий час на базі цієї дивізії буде розгорнута військова польова армія. Це те, про що я говорив. Тому питання Білорусії не стоїть взагалі.

– В умовах санкцій та падіння економіки, навіщо Кремлю вдаватися до відкритого воєнного конфлікту? Можливо, це відвернення уваги?

Коли є образ ворога – нація об’єднується – це російський менталітет. Вони закривають залізну завісу і готуються до війни, таким чином, з одного боку консолідують суспільство, з іншого – намагаються повернутися в геополітику в якості наддержави

– Це один із способів повернутися у світові держави, повернутися у «Велику сімку» (G7) і взагалі заявити себе як «наддержава» та імперія. Справа в тому, що Росія не може похвалитися ні потужною економікою, приміром, як Німеччина, ні потужними фінансами, як США. Тому шлях до ескалації для них це єдиний вихід, тобто я сильний, я можу побити будь-кого, тому зі мною треба рахуватися і зі мною треба розмовляти. Це варіант повернення до великої політики. Іншого, на жаль, немає. До того ж, це допомагає регулювати ситуацію всередині самої країни, коли є образ ворога – нація об’єднується – це російський менталітет. Вони закривають залізну завісу і готуються до війни, таким чином, з одного боку консолідують суспільство, з іншого – намагаються повернутися в геополітику в якості наддержави.

– Якщо все ж допустити новий виток збройної агресії з боку Росії, чи готова до нього Україна і що має зробити влада, аби запобігти цьому наскільки можливо?

Якщо допустити застосування авіації і повномасштабне вторгнення військ, то втрати будуть просто неспівмірні. І головна мета війни – захоплення територій України – не буде досягнутою

– Сьогодні Росія не готова до відкритої повномасштабної війни проти України ні економічно, ні у військовому плані, особливо у військовому. Тому вони зараз проводять масштабні навчання і нарощують свою військову міць. Ми все-таки більш-менш, але створили три лінії оборони, розгорнули армію до 250 тисяч і навіть, якщо допустити застосування авіації і повномасштабне вторгнення військ, то втрати будуть просто неспівмірні. І головна мета війни – захоплення територій України – не буде досягнутою. Тим більше, якщо наступальна операція провалиться на першому ж етапі, то подальша війна обернеться контрнаступом з нашого боку. І вже напевне Захід у цьому випадку не буде навіть сумніватися чи дати нам не лише озброєння, але й радників, і навіть допомогти спеціалістами для навчання наших підрозділів.

  • 16x9 Image

    Ірина Гнатишин

    На Радіо Свобода – з 2013-го, на радіо взагалі – понад 10 років. Починала з ФМ-радіостанцій у Львові, продовжила – в Києві. Сім років працювала ведучою інформаційних програм на радіо «Ера». Люблю новини, особливо, якщо вони добрі!

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG