Доступність посилання

ТОП новини

Реформа держзакупівель підтверджує курс України на Європу – Шимків


(©Shutterstock)

Brexit не вплине на європейський вектор руху України, переконаний заступник глави адміністрації президента України

Україна і надалі дотримуватиметься свого євроінтеграційного курсу, так званий Brexit не посилить антиєвропейські настрої в Україні. Таку думку в ефірі «Голосу Америки» висловив заступник глави адміністрації президента України з питань адміністративної, соціальної та економічної реформи Дмитро Шимків.

Революція гідності дуже чітко визначила вектор України щодо європейської інтеграції
Дмитро Шимків

«Революція гідності дуже чітко визначила вектор України щодо європейської інтеграції, – наголосив він. – Звичайно, прикро бачити результати популістичних рухів у Британії. Популізм не можна недооцінювати, ми спостерігаємо популістичні рухи не лише в Британії, а в багатьох інших країнах Європи та у Сполучених Штатах. Але у той же час залишається велика кількість людей, політиків, які розуміють, що популізм ніколи до економічного зростання не приводив», – додав Дмитро Шимків і як ілюстрацію навів реакцію світових ринків, падіння курсів англійського фунта і євро на результати референдуму про вихід Великобританії з Євросоюзу.

«Є петиція до британського парламенту про перегляд результатів референдуму, багато політиків та економістів задаються питанням: а що далі?» – зазначив заступник глави президентської адміністрації.

Він погоджується, що після британського референдуму в Україні можлива активізація проросійських, антиєвропейських політичних сил, але впевнений, що це не змінить європейського вектору руху держави.

Позиція президента, парламенту, прем’єр-міністра – вона орієнтована на європейську інтеграцію
Дмитро Шимків

«Звісно, будуть використовувати поточну ситуацію проросійські сили для того, щоб робити якість заяви. Але проєвропейська коаліція, яка сьогодні є в Україні, значно сильніша. Сьогодні нам треба будувати свою країну за європейськими стандартами. Позиція президента, парламенту, прем’єр-міністра – вона орієнтована на європейську інтеграцію», – запевнив Дмитро Шимків.

Наше основне завдання в реформуванні – це створення інституцій, підходів, принципів і стандартів, які функціонують у розвинених країнах світу, в європейській спільноті та Північній Америці
Дмитро Шимків

Прикладом впровадження через реформи європейських стандартів він назвав реформу державних закупівель і заявив, що електронна система ProZorro визнана однією з найкращих у світі.

«Наше основне завдання в реформуванні – це створення інституцій, підходів, принципів і стандартів, які функціонують у розвинених країнах світу, в європейській спільноті та Північній Америці», – наголосив Дмитро Шимків. Він переконаний, що це допоможе українцям не розчаруватися в європейській ідеї а також відзначив важливу роль Сполучених Штатів.

«Сполучені Штати є стратегічним партнером України, і в багатьох проектах, які сьогодні обговорюються у Сполучених Штатах, завжди є підтримка європейського вектору України», – сказав Дмитро Шимків.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG