Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 19:26

Російським спецслужбам приписують цькування дипломатів США


(©Shutterstock)

Протягом останніх двох років стеження за дипломатичним персоналом в Москві з боку служб безпеки значно посилилося – речник Держдепартаменту США

Російські агенти проникають у квартири американських дипломатів та переставляють там меблі. Скрізь слідують за працівниками дипломатичних представництв та членами їхніх родин.

Американців весь час зупиняє дорожній патруль, про них з’являються негативні статті в російській пресі. В одному випадку застрелили собаку американського дипломата. В іншому – хтось спорожнився на килим вдома в іншого працівника Держдепу. Підозри падають на російські спецслужби.

Доповідь з цими та іншими випадками потрапила в руки журналіста «Вашингтон Пост». Офіційний Вашингтон вимагає від Москви розібратися.

Необхідно серйозно поставитися до безпеки нашого дипломатичного та консульського персоналу за кордоном та членів їхніх родин
Елізабет Трюдо

«Протягом останніх двох років цькування та стеження за нашим дипломатичним персоналом в Москві з боку служб безпеки та дорожньої поліції значно посилилося. Наші посольства у Європі теж про це повідомляють. Необхідно серйозно поставитися до безпеки нашого дипломатичного та консульського персоналу за кордоном та членів їхніх родин, які знаходяться з ними. Ми вже підняли це питання та продовжуватимемо ставити це питання на найвищому рівні», – каже Елізабет Трюдо, речник Держдепартаменту.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова відкинула всі звинувачення, назвала саму публікацію у «Вашингтон Пост» прикладом пропаганди та заявила, що ФБР та ЦРУ застосовують неприпустимі засоби тиску на російських дипломатів.

«Російські звинувачення в цькуванні абсолютно безпідставні», – каже Трюдо.

Випадки цькування посилилися після російської агресії в Україні та Сирії. Утім, подібний тиск на американських дипломатів – справа не нова. Ще раніше колишній Посол США в Росії Майкл Макфол розповідав у ЗМІ про те, як потерпав в російській столиці. У Держдепі заявляють, що будуть відповідати на цькування дипломатів згідно з міжнародними законами, і вже вдавалися до певних кроків.

«Ви може пам’ятаєте, в січні ми також позбавили акредитації п’ятьох чи шістьох почесних російських консулів у Сполучених Штатах. Це був крок у відповідь на тривале втручання в роботу наших дипломатичних та консульських установ в Росії, у тому числі і цькування», – говорить Трюдо.

Чимало ненависницьких коментарів можна побачити під час спілкування нинішнього Посла США в Росії Джона Теффта з росіянами в соцмережах. А от під час особистого спілкування, особливо за межами Москви, розповів він в інтерв’ю Голосу Америки та Радіо Свобода, до нього ставляться добре.

Більшість людей має зв’язок з Америкою. Це так просто не зникне
Джон Теффт

«Тільки один раз я говорив зі студентами і один хлопець почав мені ставити дуже бридкі питання особистого характеру. Але більшість людей дуже щасливі, що я беру на себе клопіт приїхати в Тулу, Самару, Санкт-Петербург чи Ярославль. Побачити їх і привезти їм трохи Америки. У мене немає ілюзії, люди дивляться телевізор. Але більшість людей має зв’язок з Америкою, вони подорожували туди з професійною чи приватною метою. Вони люблять нашу культуру, багато з них мають особисті зв’язки з американським народом, які будувалися протягом попередніх 25 років. Це так просто не зникне», – розповів посол США у Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG