Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 21:58

Аеропорт «Бориспіль» імені Малевича – хвороба малоросійства? (Огляд преси)


Експерт газети «День» негативно ставиться до ідеї присвоєння міжнародному аеропорту «Бориспіль» імені відомого авангардиста, киянина Казимира Малевича. Називати аеропорт його іменем є, на думку експерта, проявом задавненої хвороби малоросійства. Коли ти на себе дивишся чужими очима. Українці призвичаїлися до самоприниження за часів російського впливу, але час від цього відвикати. Краще світ привчити до своїх геніїв, ніж намагатися прилаштуватись до світу, який нібито й знає твоїх геніїв, але у своїй інтерпретації. На цьому наголошено у статті «Про внутрішні бренди». Міністерство інфраструктури України запустило онлайн-голосування за нову майбутню назву аеропорту «Бориспіль», яке триватиме до 15 липня. Можна обрати одного з п'яти кандидатів, на честь якого й буде названо аеропорт. Йдеться про 5 постатей: інженера-авіаконструктора Ігоря Сікорського, гетьмана Івана Мазепу, авіаконструктора Олега Антонова, художника Казимира Малевича та поета Павла Чубинського. Є на сайті і шостий варіант – залишити аеропорту назву «Бориспіль».

На політичній арені України з’являться нові партії. Перша – це умовна група Віктора Чумака, Віталія Каська та Давіда Сакварелідзе, інша – на базі партії «ДемАльянс», куди, зокрема, увійдуть Сергій Лещенко, Мустафа Найєм... Перші називають себе правоцентристами, другі – праволібералами, хоча з конкретними назвами партій ще планують визначитися. Як переконує газета «День», найслабшим місцем нових політичних проектів буде ідеологія. Чи можуть люди, які зібралися в нову партію, запропонувати нову якість в політиці? Наскільки незалежними будуть ці політичні проекти? Про це йдеться в статті «Наскільки нові – «нові»?».

Найбільші економічні і фінансові проблеми України позаду і в найближчі півроку ситуація на фінансовому ринку буде стабільною – такий головний висновок аналітиків Нацбанку публікує газета «Сегодня». Видання пише, що головними зовнішніми ризиками для фінансової стабільності є можливість ескалації агресії Росії, обмеження доступу на її ринок, різкі коливання цін на український експорт. Але ці побоювання вже стали реальністю і, незважаючи на це, економічне зростання в Україні відновилося, а інфляція різко сповільнилася, наголошує газета.

Керівник парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» анонсував похід чинного глави держави на другий президентський термін. Як переконує експерт «Газети по-українськи», Порошенко змушений буде піти на другий термін, бо той, хто прийде йому на зміну, може відкрити кримінальні справи проти нього особисто і проти його найближчого оточення. Однак, щоб перемогти на виборах, Порошенку потрібен ще гірший опонент. Скажімо, представник прокремлівського «Опозиційного блоку», зазначає «Газета по-українськи».

Тимчасова перемога у справі «айдарівця» Валентина Лихоліта може стати прецедентом у кримінальних звинуваченнях щодо учасникiв бойових дiй, попереджає газета «Україна молода». Докладніше йдеться в матеріалі «Битва за командирів».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG