Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 17:04

Обама заявив, що вірить у Клінтон, але критики наполягають: вона «брехала» і її «призначають» у президенти


Гілларі Клінтон

Результати розслідування ФБР щодо Клінтон викликають серйозне занепокоєння, навіть попри те, що слідство не рекомендує порушувати кримінальну справу проти колишнього держсекретаря США та ймовірного кандидата у президенти від Демократичної партії. Про це заявив лідер республіканської більшості у Палаті представників Конгресу США Кевін Маккарті.

Як відомо, за результатами проведеного розслідування, ФБР не знайшло підстав для висунення кримінальних звинувачень проти Гілларі Клінтон. При цьому в офіційній заяві ФБР відзначається, що «можливо закордонні сили отримали доступ до персональної електронної поштової скриньки держсекретаря Клінтон».

Слідство також вказало на неправдивість попередніх заяв Гілларі Клінтон про те, що вона не працювала з конфіденційними листами через персональний імейл.

«Ось що (із заяв Клінтон – ред.) розвінчав директор ФБР: 1. Імейли не були заскреченими; 2. Сервер був безпечним; 3. Всі пов'язані з роботою імейли були передані слідству», – підсумовує Ґідеон Резнік, журналіст видання The Daily Beast.

Той факт, що ФБР все ж не рекомендує карне переслідування Клінтон, викликав обурення у представників республіканського табору.

Колишній мер Нью-Йорка республіканець Руді Джулліані заявив в ефірі CBSNewsRudy: «Ніхто не може бути над законом. Сьогодні Гілларі Клінтон поставили понад законом».

З розлогою заявою виступив також і сенатор-республіканець Джим Інгофф.

Сьогодні ФБР чітко заявило, що вона використовувала свій персональний імейл для передачі засекречених даних, що суперечить тому, що вона говорила під час своєї виборчої кампанії та у спілкуванні із ЗМІ
Джим Інгофф

«Дії держсекретаря Клінгтон створили загрозу для нацбезпеки США, а сама вона не була чесною щодо своїх дій. Сьогодні ФБР чітко заявило, що вона використовувала свій персональний імейл для передачі засекречених даних, що суперечить тому, що вона говорила під час своєї виборчої кампанії та у спілкуванні із ЗМІ. Більше того, ФБР підтвердило, що Клінтон зумисне запустила недозволений та небезпечний сервер та ігнорувала попередження, що її система була вразливою до кібератак. Хоча ФБР назвала такі дії «грубою халатністю», я ж кажу, – це зумисне порушення правил», – йдеться у заяві політика.

«Ці засекречені матеріали та інші приватні розмови, які стосуються безпеки нашої країни, тепер ймовірно перебувають у руках окремих осіб та урядів інших держав, які можуть використати їх з лихою метою. Не притягнення її до відповідальності ще значніше погіршить довіру громадськості до нашої правової системи та знищить уявлення, що навіть влада – особливо влада – відповідає перед законом з усією суворістю», – написав законодавець на своїй сторінці у Facebook.

«Рішення ФБР наводить на думку, що Клінтон грає за іншими правилами, ніж усі інші», – заявила сьогодні сенаторка-республіканець Келлі Айотт.

«Подивімося правді у вічі. Від плебеїв таких, як ви чи я, закон вимагає за одними стандартами, а щодо Клінтонів – взагалі не застосовує жодних стандартів. Республіка переживає занепад. Хто хоче битись об заклад, що Клінтон після приходу до влади перепризначить міністром юстиції Лоретту Лінч (напередоні заяви ФБР відбулась скандальна приватна зустріч екс-президента США Білла Клінтона з міністром юстиції США. Нині критики вбачають у ній спробу вплинути на слідство щодо Клінтон – ред. ). Вона просто безсоромна. Верховенство права у США давно хворіло і сьогодні офіційно померло. RIP», – пише впливовий блогер @streetwiseprof.

У таборі республіканців вже закликали Конгрес створити незалежну групу для розслідування щодо Клінтон.

Розслідування ФБР загрузло у політичній упередженості
Майк Тернер

«Розслідування ФБР загрузло у політичній упередженості, особливо з огляду на те, що колишній президент США Білл Клінтон за кілька днів до заяви ФБР зустрівся із міністром юстиції США Лінч», – заявив конгресмен-республіканець Майк Тернер.

Блогери та оглядачі, налаштовані критично щодо Клінтон, також не стримували себе у висновках.

Натомість у президента США Барака Обами, який сьогодні офіційно приєднався до виборчої кампанії Клінтон, заявили, що той переконаний – розслідування щодо Клінтон має бути незалежним від політики.

Прес-секретар Білого дому Джон Ернест також заявив ЗМІ, що думка Обами з приводу заяви сьогоднішньої ФБР «не має значення».

Обама разом із Клінтон сьогодні на офіційному літаку президента США прибув до штату Північна Кароліна, щоб підтримати захід кандидатки у президенти.

«Я тут, тому що я вірю у Гілларі Клінтон», – заявив Барак Обама під час промови у Північній Кароліні.

Я повний енергії. Гілларі мене надихнула!
Барак Обама

«Я повний енергії. Гілларі мене надихнула!», – також заявив президент США, який тепер став частиною виборчої кампанії Клінтон.

Офіційні представники виборчого штабу Клінтон сьогодні сказали, що «задоволені» рішенням ФБР.

«Як Клінтон вже багато разів заявляла, було помилкою використовувати особистий імейл, і вона не зробить цього знову. Ми задоволені, що ситуацію вирішено», – заявив речник кампанії.

Клінтони завжди виходять сухими із води – не втомлюються повторювати критики Гілларі.

Клінтони завжди виходять сухими з води
Джим Ентл

«Жоден з тих, хто жив у 90-ті не може дивуватись цьому. Клінтони завжди виходять сухими з води. «Час рухатись далі» – так відповідають на кожен скандал за участі Клінтонів. А на дії Гілларі може бути лише три реакції: звільнити людину, забрати у неї дозвіл на роботу з секретними матеріалам, або ж зробити її президентом США», – обурюється Джим Ентл, політичний редактор видання Washington Examiner.

Якби це була не Клінтон – втратила б дозвіл на роботу з секретними матеріалами
Том Роган

«Не вірю я міністру юстиції США, але вірю директору ФБР; якби це була не Клінтон – втратила б дозвіл на роботу з секретними матеріалами; Клінтон брехуха, а закордонна розвідка отримала доступ до її листування», – резюмує своє враження Том Роган, колумніст видання National Review.

«Молодняку, який не може пам'ятати 90-ті, хочу сказати наступне: подібне з Клінтонами відбувалось ЧАСТО. Майже кожні півтора роки», – пише Джей Кост, з видання Weekly Standard.

«Клінтон про все брехала. Але не кажіть мені, що саме сьогодні ви втратили останню віру в уряд США», – пише у Twitter професор Naval War College.

Після повідомлення ФБР про результати розслідування, рішення про відкриття судової справи проти Клінтон буде залежати від міністра юстиції США Лоретти Лінч.

В період перебування на посаді державного секретаря Клінтон використовувала для особистої і службової електронної переписки різні сервери і численні мобільні пристрої, заявив директор ФБР. Він повідомив, що під час розслідування співробітники відомства прочитали 30 000 імейлів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG