Доступність посилання

ТОП новини

«Чи можна допустити Гілларі Клінтон до держтаємниці?»: директора ФБР у четвер чекають в Конгресі


Гілларі Клінтон і Барак Обама
Гілларі Клінтон і Барак Обама

Після офіційної заяви ФБР про те, що бюро не рекомендує порушення кримінальної справи проти Гілларі Клінтон, директору Федерального бюро розслідувань Джеймсу Комі у четвер доведеться виступити перед Комітетом Палати представників Конгресу США з нагляду та урядової реформи. Про це повідомила кореспондент «Голосу Америки» Кетрін Ґипсон.

Головою зазначеного комітету є конгресмен-республіканець Джейсон Чейфетс.

Раніше директор ФБР розкритикував безвідповідальний підхід Гілларі Клінтон до офіційного листування на посаді державного секретаря США (2009-2013 роках) та по суті викрив неправдивість заяв колишнього держсекретаря США, яка від початку скандалу наполягала, що, користуючись особистим імейлом та поштовим сервером для провадження офіційного листування, не мала справи з секретними матеріалами.

Спікер Палати представників республіканець Пол Раян допустив, що ФБР поблажливо поставилась до Клінтон у ході розслідування, а вона сама продемонструвала виключно «нечесність та заперечення» з приводу питання використання незахищеної особистої поштової скриньки в ході офіційного листування на посаді держсекретаря США.

«Велике розчарування» з приводу позиції ФБР щодо Клінтон висловив і Стів Скаліс, голова республіканської більшості в Палаті представників Конгресу.

«9 запитань до директора ФБР з приводу імейлів Гілларі» за авторством Джона Фанда оприлюднив канал FOX, який називають близьким до Республіканської партії. Питання, які Комі почує у четвер від Комітету палати представників Конгресу США з нагляду і урядової реформи можуть бути близькими до тих, які ставить Фанд.

1. Ви заявили, що будь-хто на посаді Клінтон поніс би щонайменше адміністративну відповідальність за вчинені нею дії. Розкажіть, як на практиці вже карали за подібне. Чи надали би такій особі, як Клінтон, доступ до державної таємниці після подібних порушень?

2. Ви заявили, що поводження з секретними матеріалами з боку Клінтон було «надзвичайно безвідповідальним». Юристи ж вказують, що ваші слова співпадають із юридичним визначенням «грубої недбалості», за яке передбачається переслідування будь-кого, хто допускає неналежне поводження з засекреченими даними. У чому різниця між цими термінами, на вашу думку, чи є різниця взагалі?

3. Деякі люди, які мали доступ до держтаємниці вже притягались до відповідальності за недбалість. Щоб ви хотіли сказати їм після вашого рішення не переслідувати за законом Гілларі Клінтон, чи її помічників?

4. Ви згадали, що деяка секретна інформація з якою працювала Клінтон на час подій вже була офіційно класифікована, як секретна. З огляду на це, чи не підпадають дії Клінтон під визначення «грубої недбалості», яка тягне за собою судове переслідування порушників правил поводження із секретною інформацією.

5. Ви згадали, що, з огляду на високий технологічний рівень ворожих суб'єктів, які мають можливість зламати сервер, подібний до того, який використовувала Клінтон, ми можливо не дізнаємось, чи мало місце порушення безпеки серверу та чи було отримано доступ до електронних листів на ньому. Ви сказали, що її приватний сервер не мав навіть захисту на рівні комерційного облікового запису електронної пошти. Скажіть, якими є шанси на те, що її сервер було зламано? Чи вони меншими або більші за 50%?

6. Паралельно ФБР ведеться розслідування щодо пані Клінтон з приводу можливої корупції за участю Державного департаменту та Фонду Клінтон. Який статус цього розслідування, і чи вірите, що перевірку буде завершено до виборів у листопаді?

7. Чи стосувались будь-які з імейлів знайдених на сервері пані Клінтон розслідування ФБР щодо Фонду Клінтон?

8. Схоже, що приблизно одне з 15 повідомлень, пов'язаних з роботою, які Клінтон отримувала, чи відправляла через особистий сервер, мали певний ступінь секретності. Загалом 22 листи мали класифікацію «цілком таємних» – це найвищий рівень секретності. Ви сказали, що ми повинні припускати, що деяка з цієї інформації знаходиться в руках інших осіб. Чи можете ви оцінити рівень шкоди, завданої нацбезпеці США, якщо ця інформація потрапила до сторонніх осіб?

9. Чи можете ви сказати, скільки із приблизно 30 тисяч листів, які були видалені адвокатами пані Клінтон «пропали назавжди», а тому не були досліджені ФБР?

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG