Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 13:19

Охоронці у спадок: від Януковича – Порошенку («СХЕМИ» | ВИПУСК №94)


Також у випуску: Мережа олігархів: чому знову зростають тарифи

Охоронці у спадок

Нещодавно ми виявили один цікавий факт. Ті ж самі охоронці, які тривалий час охороняли президента Віктора Януковича, тепер охороняють... президента Петра Порошенка.

Ті ж самі люди, які роками щодня виказували лояльність та відданість Януковичу аж до його втечі у Росію, які оберігали його спокій у Межигір’ї та зрештою гарантували безпеку під час багатомільйонних протестів на Майдані, – тепер виказують лояльність та відданість Порошенку, який, власне, через цей проєвропейський протест та цю революцію з величезними людськими жертвами і прийшов до влади. Та очолив країну, яка тепер захищається від російської агресії.

Чи несе це якісь ризики з точки зору безпеки президента та держави? Чи лежить це виключно у площині морально-етичній? Ми навмисно намагались утриматись від оцінок цього факту – віддаючи це право глядачу, компетентним органам та самому Петру Порошенку. Розслідування Максима Савчука.​

Мережа олігархів

Високі тарифи на комунальні послуги та вимоги їх знизити – одна з улюблених тем, яку політики експлуатують, щоб легко завоювати прихильність виборця. Попри таке буденне популістське інформаційне тло, у сфері тарифів дійсно відбуваються речі, що потребують розслідування.

Ми відкинули політику і спробували з холодним розумом проаналізувати чергову зміну у тарифоутворенні. Вона, схоже, вкотре призведе до здорожчання електроенергії для споживачів. При цьому, обленерго, що здебільшого контролюються олігархами, не надто заощадливо витрачають гроші, зібрані з українців, коли закуповують різні товари у споріднених фірм за завищеними цінами.

Розслідування Олександра Чорновалова.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG