Доступність посилання

ТОП новини

Одкровення Гройсмана про корупцію (огляд преси)


Прем'єр-міністр України в тижневику «Новое время» поділився своїми міркуваннями про те, коли економіка країни буде рости зі швидкістю Польщі, і стверджує, що знає, як приборкати корупціонерів навіть на самому верху. Він вважає, що за рік зроблено чимало для подолання корупції. Створене Національне антикорупційне бюро, є незалежний генпрокурор, вимоги законодавства щодо публічності дуже жорсткі, всі реєстри відкрили, з 15 серпня почнеться електронне декларування. Це вже ціла система протидії корупції, переконаний прем'єр. Тепер завдання Кабміну – провести дерегуляцію, щоб не виникало корупції. Домогтися, щоб держоргани не тяжіли над тими, хто робить бізнес. Зробити владу більш прозорою. «Спираючись на свій досвід, я розумію, як це робити», – переконує головний урядовець у матеріалі «Одкровення Гройсмана».

Тижневик «Дзеркало тижня» інформує, що кількість одержувачів субсидій за минулий опалювальний сезон збільшилася до 5,5 мільйонів сімей. До кінця наступного опалювального сезону кількість субсидованих сімей може досягнути 8 мільйонів. У Мінфіні підрахували, що при збереженні нинішньої динаміки, у 2017 році видатки на субсидії становитимуть 3,8% ВВП. При цьому всі спроби підвищити енергозбереження в країні залишаються неефективними. Парадоксально, але одержувачі субсидій не прагнуть до економії, навпаки, вони нарощують споживання, наголошує видання. У результаті, з одного боку, населення не хоче скорочувати споживання, щоб не залишитися без субсидій, з іншого – може затримувати платежі за інші послуги, тому що це втратою субсидії не загрожує. З такою філософією, як наголошує тижневик, далеко не поїдеш. Про те, як її змінити, йдеться в статті «Операція «Монетизація».

Про ефективність існування нинішньої парламентської коаліції розмірковує дописувач «Українського тижня». Він переконаний, що Верховна Рада фактично не дієздатна, бо кожну важливу дрібницю треба пропихати з боєм, що не тільки довго, а й дорого. І це в той час, коли українці обурені зростанням тарифів. Відтак, як зазначає видання, звести все до схеми «МВФ вимагає – ми робимо, а кому грошей забракне – надамо субсидії», нинішній уряд навряд чи здатен. Іще одне подорожчання – і «народ може не зрозуміти», наголошує дописувач. Це ще слабо усвідомлюють на Банковій, але інтуїтивно відчувають різного роду популісти. Про їхні спекуляції на нинішніх проблемах «Український тиждень» розповідає в статті «Які протиріччя назрівають у Раді».

Революція чи відкриті чесні вибори можуть перетворити Росію на ще більш реакційну й агресивну державу, переконує дописувач «Українського тижня». Він вважає, що повстання в Росії визріває на зовсім іншому фланзі: у середовищі червоно-коричневих націонал-консерваторів і фашистських радикалів, готових іти на смерть за ідею відродження імперії. Більше про небезпеку з Росії «Український тиждень» пише в статті «Не сподіватися на «їхній» Майдан».

Замість «прогресивної антикорупційної партії нових осіб» створюються щонайменше дві. Тепер «новим обличчям» української політики доведеться боротися не тільки з корупцією, а й між собою, переконує тижневик «Фокус» в публікації «Поруч, але не разом».

Політика сьогодні потужно і повсюдно домінує над богослов'ям, стверджує дописувач тижневика «Фокус». Він вважає, що незважаючи на негідні ігри, змагання в славі, дрібні і метушливі розрахунки, Всеправославний Собор на Кріті відбувся. Православ'я, яке ховали і в XV, і в XX століттях, виявилося живим. Хоча і сильно нездоровим, зазначає автор. Але якщо воно зуміє хоча б приступити до лікування всіх своїх хвороб, а не заганяти їх вглиб, якщо зуміє скликати Собор не для колективного селфі учасників, а для вирішення всього того, що слід вирішити, йому, православ'ю, є що сказати світу, переконаний дописувач тижневика «Фокус».

Виведення активів, кредитування пов'язаних осіб, недолік грошей в капіталі, приховування даних про власників – це причини, через які тільки з початку 2016-го банківський ринок втратив 15 гравців, а за два з половиною роки – і всі 80. Експерти тижневика «Новое время» впевнені – безпрецедентний для країни банкопад може продовжиться. Як довго і чи можна цьому зарадити, йдеться в статті «Банк-роти».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG