Доступність посилання

ТОП новини

МОН радить абітурієнтам погоджуватися на контракт у вишах не раніше ніж 1 серпня


Міністерство освіти і науки України не рекомендує абітурієнтам погоджуватися на зарахування на контрактну форму навчання у вищих навчальних закладах раніше ніж 1 серпня, коли закінчиться зарахування на бюджет.

«Рішення написати заяву на контракт абітурієнту слід ухвалювати лише після того, як буде анульована його рекомендація до зарахування на навчання за державним замовленням», – заявила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

За її словами, до МОН надходить багато звернень від абітурієнтів стосовно того, що приймальні комісії вишів пропонують вступникам терміново, не очікуючи результатів конкурсу на держзамовлення, писати заяви на навчання на контракті. «Немає жодних причин цього робити, конкурс на контракт проводитиметься пізніше, тому кожен встигне подати документи, якщо в абітурієнта взагалі виникне таке бажання», – цитує Інну Совсун прес-служба МОН.

У міністерстві наголосили, що заяви на допуск до участі у конкурсі для вступу на навчання за рахунок коштів фізичних або юридичних осіб – тобто на контракт – можна подати до 12 серпня – протягом 11 днів після оприлюднення списку рекомендованих до зарахування на бюджет.

Список рекомендованих на навчання за бюджетні кошти буде доступний для всіх 1 серпня. З 1 по 5 серпня рекомендовані до зарахування повинні будуть принести оригінали своїх документів у виші, де вони отримали місце держзамовлення. Цього року, як заявили у МОН, якщо вступник не подасть вчасно оригінали своїх документів, бюджетне місце буде просто анульоване, а не переходитиме тому, хто не пройшов на бюджет раніше.

«Таким чином, після першого числа список зарахованих на бюджет не збільшиться, тому абітурієнти, що не пройшли, можуть не чекаючи вибирати університет для навчання на контракті», – йдеться в повідомленні.

Раніше в Міністерстві освіти і науки України заявили про завершення 27 липня о 18:00 подання заяв до вищих навчальних закладів. Загалом подано більше ніж два мільйони заяв від понад 584 тисяч абітурієнтів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG