Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 03:28

Оборона від Росії має бути пріоритетом для кожного українця (огляд преси)


Справедливий протест проти дій влади не має перетворитися на боротьбу проти держави, наголошує експерт тижневика «Країна» політолог Михайло Басараб. Він нагадує, що у чернетках російських спецслужб знайдеться широкий набір сценаріїв упокорення демократичних спільнот із середини. З урахуванням війни повинні ухвалюватися всі політичні й державні рішення. Кожен має право на вузьку компетенцію: боротьба з корупцією, права меншин, свобода слова. Але головне нині – захист української державності. У Москві мають бачити: оборона від Росії є пріоритетом для кожного українця. Лише це здатне загасити запал російської агресії. І навпаки: відсутність такого настрою підштовхуватиме Кремль до продовження агресії, переконаний експерт тижневика «Країна».

Газета «День» аналізує – як вирішити питання добровольчих батальйонів в умовах відсутності воєнного стану і правової невизначеності. У публікації «Торнадо» в головах» наголошується, що спекуляції щодо злочинів деяких українських військових, в тому числі і з добровольчих батальйонів, є вкрай шкідливими. Але й поведінка військових формує відповідний образ українських солдатів, що є вкрай важливим ідеологічним фактором. Саме тому, як наголошує видання, правова система і, перш за все, влада мають створити прозоре тло для розслідування конкретних злочинів, щоб суспільство мало можливість переконатися, – як в добровольчому русі, так і в цілому на українських військових немає тіні.

Не зважаючи на негативну практику, чинна влада прагне продовжити традицію призначення іноземців на високі посади в Україні, переконує газета «День». В ЗМІ почали активно обговорювати можливе працевлаштування в Україні екс-міністра транспорту Польщі Славоміра Новака главою «Укравтодору». Газета пише, що можновладцям треба мати підстави для того, щоб пояснювати свою невдалу діяльність тим, що це робили іноземці, яким довірили повноваження, але вони цього не виправдали. Про це йдеться в матеріалі «Bаряги» на замовлення. Який результат?».

Газета «Сегодня» у статті «Партії Ради показали українцям свої гроші» інформує про звітування політсил на витрати за оренду, послуги зв'язку, організацію з'їздів тощо. За перший квартал подали документи 128 політсил із 361 зареєстрованих, хоча це вони повинні були зробити ще до 29 липня. Це й не дивно, адже, як пише видання, партії не випадково не поспішають надавати звіти, оскільки більшість із них фейкові – їх створюють з метою продажу перед виборами. «Сегодня» з'ясувала, як будуть карати тих, хто не відзвітує, і яку вигоду отримають партії за прозору бухгалтерію.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG