Доступність посилання

ТОП новини

Фахівців з української політики відтепер готуватимуть у Брно


Український та чеський прапори біля воріт Празького граду

Прага – Все більше і все активніше цікавляться чехи Україною, особливо події останніх років розбудили в багатьох з них інтерес не тільки до української історії, але передусім до реалій, щоденного життя і боротьби українців, до їх прагнень. В університеті Масарика в місті Брно відгукнулись на цю потребу, цього навчального року тут почнуть готувати нових фахівців – україністів, знавців політики й сучасних реалій України.

Фахівців з української політики відтепер готуватимуть у Брно
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Три найбільших університети в Чеській Республіці – Карлів університет у Празі, університет Палацького в місті Оломоуц та Масариківський університет в Брно готують фахівців з української мови й літератури. Ця традиція має тут давнє коріння, наприклад, празький Карлів університет готує викладачів української мови й літератури ще від початку минулого століття.

Однак події останніх років, українсько-російська війна, опір українців російському агресорові, відтак і внутрішні українські реалії привернули до України великий інтерес світу, чехів зокрема. На потребу дізнатись більше про Україну відгукнулись не тільки чеські ЗМІ, але фахівці – україністи, які вирішили розширити українознавство такими дисциплінами, як нові українські політичні реалії, культура, економіка.

В університеті Масарика в Брно, де традиція вивчення української мови і літератури започаткована ще 1993 року, цього навчального року набирають першу групу студентів, яка навчатиметься за новою програмою, розповів Радіо Свобода викладач української історії й культури Петр Каліна.

«Ми таким чином реагуємо передусім на попит з боку працедавців, які шукають швидше практично підготованих випускників, ніж класичним способом освічених філологів».

Як зазначив Петр Каліна, в університеті розробили нову концепцію, зокрема, «до складу обов’язкових предметів долучили курси з історії України, з української культури, далі це курс юридичної термінології української мови, курс про сучасну домашню і закордонну політику України, далі ще, наприклад, основи юридичної науки, основи економії, курс туристичного маркетінгу».

Чеські україністи намагаються задовольнити зростаючий інтерес чехів до України

Як зазначив Радіо Свобода україніст Петр Каліна, в підготовці нових фахівців Інститут славістики університету в Брно тісно співпрацює з юридичним та економічним факультетами Масариківського університету. На нову галузь україністики університет в Брно має прийняти вже цього року 25 студентів і сподівається таким чином задовольнити інтерес чехів, особливо молоді, до України.

Я не знаю, чи це взагалі інтерес до України, чи це також якось пов’язане зі сучасними подіями в Україні
Петр Каліна

«Інтерес, я б сказав, зараз великий. Я не знаю, чи це взагалі інтерес до України, чи це також якось пов’язане зі сучасними подіями в Україні. Ми бачимо в чеському суспільстві, що зараз інтерес до України дуже зростає», наголосив Петр Каліна.

Потрібно, щоб про те, хто такі українці були добре поінформовані ті, хто прийматиме українців на роботу
Міхал Романцов

На думку чеського політолога Міхала Романцова, враховуючи нинішню ситуацію в Україні, а також те, що в Чехії українці є найбільшою національною меншиною, ініціатива університету в Брно має добру перспективу.

«Потрібно, щоб про те, хто такі українці, якою є Україна, щоб про це були добре поінформовані не тільки ті, хто працює в державних органах, але й ті, хто прийматиме українців на роботу», вважає Міхал Романцов.

У відповідності до нової концепції абітурієнти складають вступні тести з українських реалій, основ лінгвістики та чеської мови. Важливим предметом серед інших залишається українська мова і література, вивчення нових галузей україністики проводитиметься чеською мовою.

  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті ім. І.Франка (1970 р., диплом з відзнакою), протягом 1986-1989 рр. навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України. У 1992 р. – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 р. працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993-1995 рр. – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG